1

Temat: ubezpieczenia - czy sumować

witam
czy może mi ktoś powiedzieć czy sumować wartości szacunkowe poszczególnych ubezpieczeń:
1. ubezpieczenie mienia + ubezpieczenie oc działalności?
2.  ubezpieczenie mienia + ubezpieczenie oc działalności + ubezpieczenie oc pojazdów?
3. ubezpieczenie mienia + ubezpieczenie oc działalności + grupowe ubezpieczenie pracownicze?
4. ubezpieczenie mienia + ubezpieczenie oc działalności + ubezpieczenie oc pojazdów + grupowe ubezpieczenie pracownicze?

Przypadek nr. 1 z tego co wiem to się sumuje - co do reszty to kompletnie nie wiem.

z góry dzięki

2

Odp: ubezpieczenia - czy sumować

Ja bym zsumowała i zrobiła np. jedno postępowanie podzielone na części

3 (edytowany przez bipi 2013-09-23 08:40:17)

Odp: ubezpieczenia - czy sumować

Tak jak Eva - zsumować i dopuścić składania ofert częściowych.
PS. Ewentualnie grupówkę można spróbować oddzielić ale nie polecam wink

4

Odp: ubezpieczenia - czy sumować

J.w.

5

Odp: ubezpieczenia - czy sumować

a za grupowe to chyba płacą pracownicy a nie zamawiający - czy się mylę?

6

Odp: ubezpieczenia - czy sumować

płacą, płacą ale:  http://www.uzp.gov.pl/cmsws/page/?D;666;stosowanie_ustawy_prawo_zamowien_publicznych_przy_zawieraniu_umow_grupowego_ubezpieczenia_pracowniczego.html

niestety

7

Odp: ubezpieczenia - czy sumować

http://noweprzetargi.pl/forum/viewtopic.php?id=11848

Nie robić przetargu na grupówkę - rada pracownicza czy ktokolwiek kto się tym w jednostce zajmuje mogą negocjować z przedstawicielami wybranych firm. Wydaje mi się, że to najlepsze rozwiązanie.

8

Odp: ubezpieczenia - czy sumować

brzmi to rozsądnie, ale KIO/KD 64/11 z 16.08.2011

9

Odp: ubezpieczenia - czy sumować

Może wkleisz odpowiednie fragmenty?

10

Odp: ubezpieczenia - czy sumować

Przeczytałem, nie wiem jak się ma ta uchwała do tego co napisałem. Zamawiający był zamawiającym i stosował upzp - sam się władował...

11

Odp: ubezpieczenia - czy sumować

z tego co rozumiem ma się to tak, że co nie zrobi zamawiający wewnętrznie (negocjacje rady pracowniczej itp.) to jeżeli jest zobligowany do stosowania ustawy to musi ją stosować - chyba, że rada sobie podpisze umowę poza zamawiającym (nawet nie wiem czy tak można). w przetoczonej uchwale zresztą KIO nie dopatrzyło się przesłanek do wyłączenia ze stosowania ustawy czyli zamawiający postępowanie musiał zrobić. wybrał tylko niewłaściwy tryb. zresztą widziałam takie postępowania prowadzone w trybie negocjacji z ogłoszeniem - to jest chyba bardziej dopuszczone.
nie chcę tutaj za bardzo polemizować bo dopiero w przyszłym roku moja jednostka wskakuje jeżeli chodzi o ubezpieczenia w progi przetargowe - więc nie mam za dużego doświadczenia. na razie czytam, rozmawiam i  czekam na opinię prawną dotyczącej naszej sytuacji w tym temacie i jak będzie taka jak myślę to czeka mnie niezła jazda z tymi przetargami.

12 (edytowany przez psz 2013-09-26 11:29:06)

Odp: ubezpieczenia - czy sumować

agaj napisał/a:

z tego co rozumiem ma się to tak, że co nie zrobi zamawiający wewnętrznie (negocjacje rady pracowniczej itp.) to jeżeli jest zobligowany do stosowania ustawy to musi ją stosować - chyba, że rada sobie podpisze umowę poza zamawiającym (nawet nie wiem czy tak można).

No skoro zamawiający występuje jako zamawiający to stosuje ustawę. Pisałem o ominięciu zamawiającego.
Póki co nie jesteśmy aż tak zniewoleni, żebyśmy nie mogli podpisać umowy z ubezpieczycielem.
Zabawne by było widzieć KIO jak stwierdza, że ludzie nie mogli zawrzeć takiej umowy.