1

Temat: odsprzedaż

Czy dla dostaw, usług i robót budowlanych przewidzianych do odsprzedaży należy stosować ustawę PZP?

2

Odp: odsprzedaż

Liczy się wydatkowanie środków, a nie przeznaczenie zakupu.

3

Odp: odsprzedaż

darek napisał/a:

Czy dla dostaw, usług i robót budowlanych przewidzianych do odsprzedaży należy stosować ustawę PZP?

Nie.

4

Odp: odsprzedaż

Marcel napisał/a:
darek napisał/a:

Czy dla dostaw, usług i robót budowlanych przewidzianych do odsprzedaży należy stosować ustawę PZP?

Nie.

Śmiem sądzić, że tak.

5 (edytowany przez psz 2013-06-21 09:57:37)

Odp: odsprzedaż

To by mogło być sprytne wyjście. Kupujemy, poza PZP, na odsprzedaż. Po dwóch miesiącach stwierdzamy, że nie udało się znaleźć kupca i zużywamy zakup na własne potrzeby. smile

Marcel - na jakiej podstawie prawnej?

6

Odp: odsprzedaż

jak Miras, gdyż ważne jest wydatkowanie w momencie a nie docelowe przeznaczenie.  W momencie wydatkowania wydajesz pieniądze publiczne.

7

Odp: odsprzedaż

Marcel możesz powiedzieć na jakiej podstawie prawnej - słyszałem, również taką wersję ale jakoś nie mogę się doszukać.

8 (edytowany przez covec 2013-06-21 10:34:30)

Odp: odsprzedaż

Ja jestem za stosowaniem PZP. Dlaczego? Wydajesz środki publiczne a co będzie dalej, kto to wie. Nie pamiętam sygnatury, ale Prezes UZP w toku kontroli stwierdził naruszenie w tym zakresie w sprawie gdzie Pow. Insp. Nad. Bud. miał wykonać decyzję z ryg. natychmiastowego wykonania. Więc Pan inspektor wynajął poza pzp firmę do wyburzenia obiektu (zapłacił firmie). Tłumaczył się, że tak i tak ściągnąłby kasę od właściciela wyburzonego obiektu, ale to nie pomogło smile