1

Temat: Kolejna zmiana pzp ;-)

http://biznes.onet.pl/urzednicy-wydadza-wiecej-pieniedzy-bez-przetargow,18490,5458513,1,prasa-detal



Z 14 do 20 tysięcy euro zostanie podniesiony próg, od którego trzeba stosować przepisy o zamówieniach publicznych. Rząd chciałby szybkiej zmiany prawa - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

2

Odp: Kolejna zmiana pzp ;-)

Już to słyszałem, ale widzę że teraz zaczyna się to potwierdzać, ja tam jestem "ZA" smile

3

Odp: Kolejna zmiana pzp ;-)

Jak najbardziej za choć to i tak za mało. Ale lepszy rydz niż nic. A tak na marginesie od jakiej kwoty robicie zapytania ofertowe poniżej progów?

4

Odp: Kolejna zmiana pzp ;-)

od 4 000 euro

5

Odp: Kolejna zmiana pzp ;-)

Ja nie mam regulaminu tzn, mam ale nie funkcjonuje, więc póki co wszystko w ramach zdrowego rozsądku smile

6

Odp: Kolejna zmiana pzp ;-)

ja mam ale jeśli ogłaszam na stronie to już nie wysyłam i robię jedną ofertą, jeśli nie ogłaszam to trzema ofertami smile

7

Odp: Kolejna zmiana pzp ;-)

Ja robię to od 5 000 euro.  Wrzucam na stronę i niezależnie od tego ile ofert przyjdzie wybieram najkorzystniejszą. Choć ostatnio zrobiłem zapytanie na szacunkową kwotę 10 000 dostałem oferty na zakup urządzeń pomiarowych gdzie najtańsza to 13 000 zł a sam kupiłem to za 9 000 zł więc oferty nie koniecznie są najtańszą formą zakupu.

8

Odp: Kolejna zmiana pzp ;-)

ja w regulaminie mam ścieżkę "analiza rynku" cokolwiek to znaczy zapis jest wspaniały smile sam go napisałem i wszystko można pod to podpiąć...

9

Odp: Kolejna zmiana pzp ;-)

A ja zgodnie z regulaminem, jeżeli powyżej 4 000 euro zapytanie do co najmniej 3 wykonawców, oferty w formie pisemnej,  bez żadnych ogłoszeń na stronie czy tablicy

10

Odp: Kolejna zmiana pzp ;-)

ja powyżej 2 000 tys. usługi / 3500 tys. PLN rb, netto oczywiście :-D