1

Temat: Odpowiedzi na pytania

Witam

Zwracam się do Was z pytaniem praktycznym, czy jak postępujecie  w poniższym przypadku.
Wpływa wniosek o wyjaśnienie treści SIWZ przesłany faxem. Odpowiadamy i jednocześnie umieszczamy odpowiedź na stronie.  W większości przypadków zamawiający wysyłają również odpowiedź do wykonawcy od którego wpłynęło zapytanie faxsem. I tu pytanie: Wysyłać, czy nie wysyłać? Na ostatnim szkoleniu prowadzący stwierdził, że jeżeli wysyłamy odpowiedź faxem do wykonawcy to narażamy się na zarzut nierównego traktowania wykonawców ponieważ znają Odpowiedzi wcześniej niż inni. Jak postępujecie wysyłacie faxy w Odpowiedzi czy tylko info na stronę?

2

Odp: Odpowiedzi na pytania

Ja wrzucam na stronę internetową - w SIWZ mam zapis że wszystkie odp. na pytania obojętnie czy wpłynęły faxem czy mailem bedą umieszczone na str.internetowej zamawiającego. smile

3 (edytowany przez covec 2013-02-26 08:34:43)

Odp: Odpowiedzi na pytania

A jak w pieszej kolejności zamieścisz na www a następnie wyślesz do wykonawcy który zapyta, to też będzie nieuczciwe? art. 38 ust. 2.

interesem wykonawców jest sprawdzanie strony w celu wypatrzenia ewentualnych zmian.
Osobiście odpowiadam wykonawcy na jego zapytanie, ale w pierwszej kolejności zamieszczam na www.

4

Odp: Odpowiedzi na pytania

ja odpowiadam tym co sie ujawnili-wystapili o przeslanie siwz albo z zapytaniem, ale wiem ze to nie jest wymog, wystarczy strona int.

5

Odp: Odpowiedzi na pytania

Odpowiedzi przesyłam mailem do zapytaczy - argument o nierównym traktowaniu do mnie nie trafia - to ten właśnie wykonawca chciał odpowiedzi na dane pytania. Inni też mogli je zadać, ale widocznie jeśli ich nie zadają to wszystko jest dla nich zrozumiałe.

6

Odp: Odpowiedzi na pytania

odpowiadam wykonawcy i zamieszczam na www - tego samego dnia.
zarzut nieuczciwej konkurencji jest chyba nie na miejscu. niedługo zaczniemy bać się własnego cienia.