1

Temat: SZACOWANIE A WARTOŚĆ OFERTY

Przetarg nieograniczony poniżej progów unijnych na dostawę paliw płynnych. Wpłynęła tylko jedna oferta i to na kwotę przewyższającą szacunek Zamawiającego (kwota z OFERTY to kwota powyżej progów unijnych). Zamawiający może zwiększyć środki do wysokości tej OFERTY, ale czy może podpisać taką umowę?

2

Odp: SZACOWANIE A WARTOŚĆ OFERTY

Jeśli jesteście pewni szacunku to tak.
Jaka była różnica między szacunkiem, a ceną ofertową?

3

Odp: SZACOWANIE A WARTOŚĆ OFERTY

Trzeba sprawdzić czy szacunek wykonano należycie.

4

Odp: SZACOWANIE A WARTOŚĆ OFERTY

Marcel napisał/a:

Trzeba sprawdzić czy szacunek wykonano należycie.

Sprawdź szacunki, bo może być sytuacja gdzie mogą zarzucić tobie złe oszacowanie zamówienia (tj. niedoszacowanie zamówienia). Jeśli jest duża różnica a nie jesteś pewien czy szacunek jest w 100% dobry to lepiej unieważnić przetarg i oszacować na nowo wartość zamówienia.

Czy różnica jest duża pomiędzy szacunkiem a najkorzystniejsza ofertą?

5

Odp: SZACOWANIE A WARTOŚĆ OFERTY

szacunek 626 tys. - oferta 673 tys.

6

Odp: SZACOWANIE A WARTOŚĆ OFERTY

Szacowaliśmy po cenach paliw na dzień 3.01.2013, w SIWZ było info, że wykonawca ma szacować na dzień zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu tj. na dzień 16.01.2013

7

Odp: SZACOWANIE A WARTOŚĆ OFERTY

Cena za paliwo została ustalona przez Wykonawcę jako średnia cen paliw na dzień 16.01

8

Odp: SZACOWANIE A WARTOŚĆ OFERTY

duw1 napisał/a:

Cena za paliwo została ustalona przez Wykonawcę jako średnia cen paliw na dzień 16.01

Jeśli tak to  moim zdaniem szacunek jest OK smile

9 (edytowany przez psz 2013-01-23 11:18:18)

Odp: SZACOWANIE A WARTOŚĆ OFERTY

"Szacowaliśmy po cenach paliw na dzień 3.01.2013"

Skąd ceny? Z jakiej ilości wyliczona średnia jeśli była?

Jaki próg unijny Cię obowiązuje?  Niech mnie ktoś oświeci bo nie mogę znaleźć progu unijnego między podanymi kwotami...

10

Odp: SZACOWANIE A WARTOŚĆ OFERTY

Faktycznie, wychodzi że jest ok!

11 (edytowany przez covec 2013-01-23 11:33:21)

Odp: SZACOWANIE A WARTOŚĆ OFERTY

Ten próg psz musi być gdzieś pomiędzy 130 000 a 200 000 euro...chyba, że to są już kwoty brutto...pasowałoby w 130 000 euro

12

Odp: SZACOWANIE A WARTOŚĆ OFERTY

Wiem nawet więcej - między 155 736, a 167 429 euro, ale pytam bo chcę wiedzieć dokładnie:)

13 (edytowany przez darek 2013-01-23 12:49:15)

Odp: SZACOWANIE A WARTOŚĆ OFERTY

cena ORLEN na dzień 03.01 - 4270 zł/m3, cena na 16.01 - 4286 zł/m3 - wzrost o jakieś 0,4%
W twoim przypadku wzrost ceny jest zdecydowanie wyższy. Wartość szacunkowa wg mnie źle zrobiona - do obalenia.

14

Odp: SZACOWANIE A WARTOŚĆ OFERTY

Inną sprawą jest, że jeśli nie kupujemy paliwa tu i teraz z dostawą, np. do naszych zbiorników tylko tankujemy na stacji paliw to szacunek wartości zamówienia jest niemożliwy do zrobienia.

15

Odp: SZACOWANIE A WARTOŚĆ OFERTY

Spróbuj jakoś obronić szacunek analizując ogólnie dostępne ceny np. Orlen - jeżeli coś dopasujesz to obronisz szacunek, a jeżeli nie dopasujesz to wg. mnie nie obronisz szacunku.

16

Odp: SZACOWANIE A WARTOŚĆ OFERTY

Mój szacunek to średnia z cen paliw w danym dniu na trzech stacjach.

Obronię? Obronię, co nie zmienia faktu, że taki szacunek (także ustawowo) nie ma sensu.

17

Odp: SZACOWANIE A WARTOŚĆ OFERTY

A ja wątpię czy obronisz - biorąc pod uwagę % wzrostu cen na Orlen.  Widocznie niedoszacowałeś wartości zamówienia.

18 (edytowany przez psz 2013-01-23 13:06:54)

Odp: SZACOWANIE A WARTOŚĆ OFERTY

Literki Ci się pomyliły wink

PS. Poza tym co ma jedno do drugiego? Wykonawca mógł zmienić ceny o 10 %. Kogo obchodzi, że Orlen zmienił o 0,4%?

Poczekamy na odpowiedź to zobaczymy czy szacunek duw1 da się obronić...

19

Odp: SZACOWANIE A WARTOŚĆ OFERTY

Idąc tokiem rozumowania "psz" to wszystko można oszacować poniżej 14 tys. euro i później się dziwić, "o wykonawca podniósł cenę" ale zamawiający oszacował dobrze smile) Przekroczenie progu jest zawsze kontrowersyjne i życzę powodzenia przy kontroli.

20

Odp: SZACOWANIE A WARTOŚĆ OFERTY

Nie, zdecydowanie nie idziesz tokiem mojego rozumowania.

""o wykonawca podniósł cenę" ale zamawiający oszacował dobrze"
Przecież nie Orlen jest wykonawcą, wziąłeś sobie cenę hurtową Orlenu. Chcesz napisać, że Wykonawca nie mógł między 03.01, a 16.01 podnieść ceny o kilka procent?

Napisz nam swój sposób na szacunek zakupu paliwa (wiadomo, że nikt stałej ceny nie da), który będzie zgodny z ustawą.