1

Temat: Kryteria oceny warunkow z art. 22 ust. 3

W SIWZ Zamawiający żąda udokumentowania " co najmniej 2 dostaw odpowiadających swoim rodzajem i wartością dosrawom stanowiącym przedmiot zamówienia o wartości nie mniejszej niz 100 000,00zł/ brutto każda"

Wykonawca zadał pytanie czy Zamawiający uzna za spełnienie tego warunku, gdy Wykonawca udokumentuje dostawę zamawianego asortymentu dla tego samego odbiorcy ale skladającą sie z faktur częściowych

Moje pytanie brzmi jak podejsc do tematu? Jeśli przyjąć możliwość udokumentowania dostaw okreslonych w SIWZ za pomocą faktur częściowych to w jak dokonac opisu sposobu oceny spełnienia tego warunku....A moze nie dopuscic takiej dokumentacji..?

2

Odp: Kryteria oceny warunkow z art. 22 ust. 3

ok juz wiem, nie mozna dokonac takiej zmiany zgodnie z art. 38 ust. 5 tongue

3

Odp: Kryteria oceny warunkow z art. 22 ust. 3

Czy minimalna liczba dostaw (dwie) ma jakieś uzasadnienie?

4

Odp: Kryteria oceny warunkow z art. 22 ust. 3

Zamawiający określając warunek opisany w SIWZ uwzględnił  szacowaną wartość zamowienia

5

Odp: Kryteria oceny warunkow z art. 22 ust. 3

To zamawiający stawia warunek. Chce wybrać kogoś z doświadczeniem w zakresie tych dostaw....Piotrze

6

Odp: Kryteria oceny warunkow z art. 22 ust. 3

jacek0707 napisał/a:

To zamawiający stawia warunek. Chce wybrać kogoś z doświadczeniem w zakresie tych dostaw....Piotrze

A wykonawca składa odwołanie i uwala przetarg...Jacku

7

Odp: Kryteria oceny warunkow z art. 22 ust. 3

wykonawca musi pokazać że wykonał te dwie dostawy i nie ma zanczenia czy faktury były częściowe czy jedna faktura (będziesz mógł zapyteać ewentualnie o wyjaśnienie czy te f-ry częściowe dotyczyły jednej dostawy - a wykonawca np. potwierdzi to bo np. ma umowę i jest ok)

8

Odp: Kryteria oceny warunkow z art. 22 ust. 3

A może wykonawca złoży protest na to, że wogóle zamawiający postawił warunek? Bez sensu...

9

Odp: Kryteria oceny warunkow z art. 22 ust. 3

Piotrze - po pierwsze to dwie dostawy to nie żaden wygórowany wymóg a po drugie to przecież widzisz że dostawy są w granicach 100.000 zł więc o jakim odwołaniu mówisz?

10

Odp: Kryteria oceny warunkow z art. 22 ust. 3

danaug - dzieki ze konkretna odpowiedz, tak zrobie dopuszcze dokumentacje zlozona z faktur czesciowych jesli wykonawca bedzie w stanie udowodnic ze zostaly wystawione w ramach realizacji jednego kontraktu...

jesli chodzi o protesty to niestety sa nie uniknione przy takim zamowieniu, ale jesli chcemy aby w przetargu uczestniczyli wykonawcy ktorzy wykonaja nalezycie zamowienie musimy postawic taki warunek, zwlaszcza gdy ma on uzasadnienie ze wzgledu na wielkosc zamowienia...

11

Odp: Kryteria oceny warunkow z art. 22 ust. 3

Gdzieś czytałam, ze faktury się nie liczą.... tongue.

12

Odp: Kryteria oceny warunkow z art. 22 ust. 3

Kornelia napisał/a:

Gdzieś czytałam, ze faktury się nie liczą.... tongue.

Po co wogole piszesz cos czego nie potrafisz uzasadnic?

13

Odp: Kryteria oceny warunkow z art. 22 ust. 3

A skąd wniosek, że nie potrafię uzasadnić? tongue. Ja nie uznaję faktur, każdy zrobi jak uważa, nie zamierzam nikogo na siłę nawracać smile.
P.S. Riczjus - "w ogóle" pisze się osobno. To też potrafię uzasadnić.

14

Odp: Kryteria oceny warunkow z art. 22 ust. 3

Ale dlaczego nie uznajesz faktur?

15

Odp: Kryteria oceny warunkow z art. 22 ust. 3

Dlatego, że faktura nie potwierdza nic więcej oprócz faktu odebrania np. towaru. Nie jest to dla mnie żaden dowód na to, że dostawa została wykonana należycie. A zgodnie z Rozporządzeniem w sprawie dokumentów (...) żądamy jako Zamawiający dokumentów, które mają to potwierdzać. Na podstawie treści faktury nie stwierdzisz, czy dostawy zostały np. zrealizowane w całości, niewadliwie, czy w terminie.

16

Odp: Kryteria oceny warunkow z art. 22 ust. 3

Fakturkę możesz wystawić nawet wówczas gdy robota będzie wykonana nie należycie. Sama faktura nie świadczy o należytym wykonaniu zamówienia.

17

Odp: Kryteria oceny warunkow z art. 22 ust. 3

Riczjus - mam nadzieję, że moje uzasadnienie jest wystarczające tongue.
A jeżeli nie, to proszę: UZP/ZO/0-202/05

18

Odp: Kryteria oceny warunkow z art. 22 ust. 3

Kornelia napisał/a:

Riczjus - mam nadzieję, że moje uzasadnienie jest wystarczające tongue.
A jeżeli nie, to proszę: UZP/ZO/0-202/05

Dzieki smile