1

Temat: SIWZ na www

Witam. Mam pytanie co do formatów w jakich powinny być dokumenty (SIWZ), które są zamieszczane na stronie internetowej. Z pewnością może to być pdf, ale jakie jeszcze są dopuszczalne???

2

Odp: SIWZ na www

np. jeżeli dajesz spakowane to w zip jeżeli dajesz druki do wypełnienia (wzór oferty, oświadczeń) to doc ale bezpiecznie jest dawać siwz nie edytowalną

3

Odp: SIWZ na www

Generalnie to nie nikt nie narzuca w jakim formacie mają być zamieszczane pliki na stronie. Koko ma rację, że najlepiej zamieszczać w formacie "nieedytowalnym", np. *pdf. W sumie każada forma jest dobra. A *zip ... ja kompresuję pliki gdy np. jest ich dużo.

4

Odp: SIWZ na www

Pytam ponieważ kiedyś na szkoleniu usłyszałam, że format ma być taki, aby Wykonawca mógł otworzyć te dokumenty w programie bezpłatnym, ogólnodostępnym. Czyli  własnie np Adobe Reader. I zastanawiam się teraz czy przypadkiem moge zostać oprotestowana za użycie formatu, ktory wymaga płatnych programów do odczytania dokumentu.

5

Odp: SIWZ na www

jeżeli udostępniasz materiały w jakichś nietypowych programów to musisz umieścić na swojej stronie link umożliwiający pobranie tego programu.

6

Odp: SIWZ na www

ale warunek jeden - program musi być BEZPŁATNY !!!!