1

Temat: rażąco niska cena

Witam
Na wezwanie Wykonawcy u którego podejrzewam rażąco niską cenę, otrzymałem odpowiedź krótką w 10 zdaniach bez jakichkolwiek dowodów, same kopiuj-wklej, jak robicie w takich przypadkach, palę styki że jak go odrzucę to zaraz się zrobi odwołanie, przetarg poniżej 11ust.8.

Proszę o pomoc.

2

Odp: rażąco niska cena

niech Twoją wypowiedź oceni ktoś innyi zastanów się czy Ty byś mógł na taki post coś poradzić

3

Odp: rażąco niska cena

J/w napisz coś więcej.

4

Odp: rażąco niska cena

ok sorki, projekt i wybudowanie pomostu, cena ryczałtowa,
Wykonawca odpowiada na zarzut stwierdzeniami,
- kupuje materiał bezpośrednio z hurtowni bez pośredników,
- stwierdza również,  że ma znajomości w biurze projektowym i dlatego cenę projektu ma bez marży,
- stwierdza że na rynku są Wykonawcy którzy jeszcze taniej wykonują daną robotę,
- stwierdza iż posiada fachową ekipę i nie musi bazować na podwykonawstwie,

5

Odp: rażąco niska cena

dla mnie to zdawkowe  wyjaśnienia, np. wyrok z dnia 05.01.2007r., sygn. akt: V Ca 2214/06

6

Odp: rażąco niska cena

trochę stary
a jak ta oferta ma się do innych złozonych ?

7

Odp: rażąco niska cena

od kolejnej różnica 18% od następnej 20 i kolejne 25

8

Odp: rażąco niska cena

To nieduże różnice, co oczywiście nie znaczy, że nie ma rażąco niskiej ceny. Jeśli uważacie go za w miarę wiarygodnego to działajcie.

9

Odp: rażąco niska cena

to są zdawkowe odpowiedzi?
mi raz Wykoanwca odpowiedział zdawkowo: "bo tak zaoferowałem!"
dla mnie do przyjęcia smile a 18% to niewielka różnica

miałem też tak w budowlance że miał różnicę sporą. opisał mi WYkonawca, że jak nie wykorzysta tych materiałów to będzie musiał bulić za magazynowanie i mu się to nie opłaca więc woli zrobić na granicy rentowności niż być w plecy

10

Odp: rażąco niska cena

Hm, 18%... Jak na pomost to zgodzę się, można uważać jako niewielką.

Ja bym porównywał jeszcze z własnymi szacunkami. Jeśli jest jakiś kosztorys własny (np. inwestorski), to z nim, może skonsultować z autorem, można też porównać cenę jednostkową z innymi podobnymi w okolicy.