1

Temat: 80 gr za mało

Witam,

robiłam przetarg podzielony na części. Wadium wymagałam na każdą cześć. Można było zsumować i wpłacić za całość .. no i wykonawca się pomylił o 80 gr... co teraz? Wykluczyć go ale z której części postępowania? Wezwać go do wyjaśnień? Ale na jakiej podstawie?

2

Odp: 80 gr za mało

Złożona oferta powinna zostać zabezpieczona wadium. W przypadku gdy dopuściłeś składanie ofert częściowych, oferta powinna być zabezpieczona wadium w odniesieniu do części, na które jest złożona.
To wykonawca zobowiązany jest zadbać o właściwe i staranne zabezpieczenie złożonej oferty wadium.
Wykonawcę należy wykluczyć.

3

Odp: 80 gr za mało

Wykluczyć z wszystkich części?

4

Odp: 80 gr za mało

dał więcej czy mniej:) Wezwij do wyjaśnień które części uważa za zabezpieczone

5

Odp: 80 gr za mało

W zaistniałej sytuacji nie masz podstaw wzywać wykonawcy do złożenia wyjaśnień, bowiem mogłoby to skutkować nadużyciem z jego strony - znając warunki zaproponowane w pozostałych ofertach, mógłby ostatecznie zadecydować, w odniesieniu do której części zamówienia złożył ofertę.

6

Odp: 80 gr za mało

wymagane wadium było z groszami?

7

Odp: 80 gr za mało

Marcel ... Wykonawca zabezpieczył mimo wszystko części zamówienia oprócz jednej, Ty nie możesz decydować na którą nie wpłacił właściwego. Więc jednak bym podtrzymał swoje.
A co do kwoty to faktycznie po co te grosze:) ja zaokrąglam nawet do 100 zł.

8

Odp: 80 gr za mało

Nie zgodzę się, wadium ustalone jest sztywno, a zamawiający nie może domniemywać na którą część zostało wpłacone, wyjaśnienia również nie wchodzą w grę co napisałem już powyżej.

9

Odp: 80 gr za mało

Panowie jeżeli wniósł na wszystkie zadania o wartość mniejszą o 80 groszy to do wykluczenia ale jeżeli rozbił ( w przelewie na części to " niedoróbka" dotyczy tylko jednego z zadań i ztego winien być wykluczony

10

Odp: 80 gr za mało

Ostatnio się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że takiego wykonawcę należałoby wykluczyć z ostatniej części na którą złożył ofertę. Na pewno nie można zastosować podejścia Marcela, przecież każda część to niemalże jak inne postępowanie.

11

Odp: 80 gr za mało

Popieram.

Po zastanowieniu zaś jestem gotów poprzeć pomysł pozostawienia oferty w każdej części,  zagrożenie praktycznie żadne, chyba że wygrywa w każdej. Tfu, co ja wypisuję, ale przecież można nie zauważyć tych groszy wink

12

Odp: 80 gr za mało

To życzę powodzenia uznawać/domniemywać jaka część została zabezpieczona a jaka nie.

13

Odp: 80 gr za mało

To życzę powodzenia uznawać, że żadna część nie jest zabezpieczona.

14

Odp: 80 gr za mało

Wasza wola.

15

Odp: 80 gr za mało

Ja wykluczyłam. Zobaczymy co będzie.

16

Odp: 80 gr za mało

Kropek nie zainteresowany tematem

17

Odp: 80 gr za mało

Dokładnie.
Przy okazji przez durne 80 groszy świadomie stracił nie wiadomo ile.

Na koniec jeszcze 1 wyjaśnienie.

Marcel napisał/a:

To życzę powodzenia uznawać/domniemywać jaka część została zabezpieczona a jaka nie.

A po co mi to? Jeśli wygra część, to wygra zabezpieczoną, jeśli wygra 2 części, to też obie zabezpieczone i tak aż do przedostatniej, wcześniej napisałem uwagę do ostatniej części.