1

Temat: przyłącze energertyczne

Witam,
Chcemy się przyłaczyć do sieci. W ramach tego działania trzeba wybudować przyłącze i przyłączyć się. Czy można udzielić to jako jedno zamówienie z wolnej ręki (wykonawcą ENERGA) czy trzeba to rozbić na budowę przyłącza - PN i przyłączenie - WR? Z tego co wiem to inwestor może sam wybudować przyłącze byle spełniało wszystkie wymogi do podłączenia co przemawiałoby za podziałem. A może stosować art. 6.4 czyli że jest to usługa i rb potrzebna do jej wykonania zatem jest to jedno zamówienie, które może wykonać tylko jeden wykonawca?

2

Odp: przyłącze energertyczne

Przyłącz  osobno jako robota budowlana, a dostawę energii  osobno.

3

Odp: przyłącze energertyczne

Zrobił bym jak nina.

4 (edytowany przez jazz 2012-04-19 06:50:11)

Odp: przyłącze energertyczne

Czyli na przyłącze przetarg nieograniczony, czy tak? A po wykonaniu zgłaszam się do ENERGII z wnioskiem o przyłączenie?
A co zrobić jak kierownik już podpisał umowę na przyłączenie z ENERGĄ bo mu tam powiedzieli, że to oni ogłaszają przetarg na wyłonienie wykonawcy więc my nie musimy?

5

Odp: przyłącze energertyczne

Trzeba zbadać sprawę, firmy teraz biją się o klienta, powiem że tych różnych, przeróżnych firm dot. właśnie energii mam sam dość, co jeden to lepszy,a czasami plotą kompletne bzdury.

6

Odp: przyłącze energertyczne

Tylko za bardzo nie wiem co tu badać. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak to powinno być zrobione żeby było dobrze?

7

Odp: przyłącze energertyczne

Zrobić osobno r. budowlaną, później przyłącze.

8

Odp: przyłącze energertyczne

Dzięki. To kierownik się ucieszy.

9

Odp: przyłącze energertyczne

C.d. przyłącza. Mam w umowie z zakładem energetycznym następujący zapis:
"Przedmiotem umowy jest określenie wzajemnych praw i obowiązków Operatora oraz Podmiotu Przyłączanego w zakresie przyłączenia do Sieci Instalacji Przyączanej znajdjącej się w obiekcie ...
Tytułem niniejszej umowy, Operator zobowiązuje się do budowy Przyłącza oraz Rozbudowy Sieci w sposób uwzględniający Warunki Przyłącza."
 
Samo przyłączenie oraz rozbudwę Sieci może zrobić tylko zakład energetyczny. Czy na tej podstawie można uznać, że jest on jedynym wykonawcą zdolnym wykonać kompeksowo zamówienie (zaprojektowanie i budowa przyłącza, rozbudowa sieci, przyłączenie do sieci), a zatem wolna ręka? Ale czy nie będzie to niedozwolone połączenie zamówień i ograniczenie konkurencji w zakresie zaprojektowania i budowy przyłącza?

Wiem że kombinuję jak koń pod górkę, ale nie chce mi się wierzyć, że nie można zlecić tego zakładowi energetycznemu, który to zrobi w kilka miesięcy tylko ogłaszać przetargi na projekty, budowę, robić samemu uzgodnienia itp. i ciągnąć to trzy lata.

Pomóżcie.