1

Temat: zatrudnienie eksperta

Witam. Mam pytanie. Jesteśmy instytucja wdrażającą jeden z operacyjnych programów unijnych. Pod koniec każdego roku podejmujemy decyzję odnośnie zatrudnienia eksperta /ds. unijnych/na rok przyszły/ mamy zawsze te same wymagania/. zatrudnienie odbywa się na zasadach ogłoszenia umieszczonego na naszej stronie internetowej, zgodnie z procedurami wewnętrznymi /do 14000 euro/. Co roku występujemy do ministerstwa o wyrażenie zgody na to zatrudnienie i co roku po takiej otrzymanej zgodzie otrzymujemy przydział pieniędzy na jego wynagrodzenie. Tak się składa, że zawsze wpływa w odpowiedzi na konkurs tylko 1 oferta i ta sama osoba jest u nas zatrudniana od dwóch lat. Ostatnio pojawiła się wątpliwość dot. dzielenia zamówienia. W związku z faktem, że najprawdopodobniej w grudniu zostanie przekroczona kwota 14 tys. euro  za wynagrodzenie eksperta liczone od początku jego zatrudnienia /od dwóch lat/w naszej jednostce. Chcę dodać, że nasz plan RPD robiony jest w cyklu rocznym. Decyzję o zatrudnieniu podejmujemy co roku. Według mnie należy rozliczać każdy rok oddzielnie. Ale może się mylę. Proszę o radę.

2

Odp: zatrudnienie eksperta

:....Chcę dodać, że nasz plan RPD robiony jest w cyklu rocznym" ... "....Według mnie należy rozliczać każdy rok oddzielnie" .... Dobrze myślisz, nie mylisz się. Rozumiem, że zawieracie roczną umowę .. ?

3

Odp: zatrudnienie eksperta

tak jak Darek, szacunek wartości zamówienia dla okresu 12 miesięcy.