1

Temat: Fundusze strukturalne

Czy wszystkie Fundusze strukturalne warunkują dotacje tylko pod warunkiem wydawania ich zgodnie z PZP, czy warunkują to w zależności od udziału procentowego w całości inwestycji, na którą udzielają dotację. Proszę o pomoc , jeśli ktoś coś wie na ten temat.

2

Odp: Fundusze strukturalne

Po nowelizacji sprawa wygląda następująco to tak w skrócie:

Beneficjanci funduszy unijnych, którzy podpiszą umowy o dofinansowanie, nie będą już musieli stosować procedur zamówień publicznych, jeśli w grę nie będą wchodzić roboty i usługi budowlane. Przedsiębiorcy będą zobowiązani do stosowania ustawy tylko, jeżeli:

? będą udzielać zamówienia finansowanego w ponad 50 proc. ze środków publicznych,
? przedmiotem zamówienia będą roboty budowlane użyteczności publicznej lub usługi z nimi związane,
? wartość zamówienia na takie roboty jest równa lub przekracza 23 154 692 złotych dla robót budowlanych, a na usługi jest równa lub przekracza 925 661 złotych (obecnie obowiązek taki dotyczył również dostaw i zastosowanie miał próg podstawowy 6000 euro, czyli ok. 25 000 złotych).

3

Odp: Fundusze strukturalne

Emi, czy możesz podać przepis z którego to wynika?

4

Odp: Fundusze strukturalne

Znalazłam na jakieś stronie poświęconej funduszom strukturalnym, ze PZP stosuje się jeżeli dotacja przekracza 50 % i nic więcej. Ten drugi warunek o którym piszesz Emi, jest być może oczywiście spełniony, gdyż wydatki kwalifikowane dotyczą robót budowlanych na obiektach użyteczności publicznej i usług z nimi związanymi (tak myślę). Ale nic nie było tam o tych wysokich progach. Zresztą właśnie przygotowuję siwz na zadanie za 8 mln, ale może dlatego że dotyczy to urzędu gminy, gdzie stosowanie PZP jest niezależne od celu ani kwoty dofinansowania. Ciągle szukam przepisu, który to reguluje.

5

Odp: Fundusze strukturalne

Przepraszam , że tak długo sad i polecam treść dyrektywy 2004/18/WE art. 8

6

Odp: Fundusze strukturalne

Poza tym Karolino polecam www.funduszestrukturalne.gov.pl ...

7

Odp: Fundusze strukturalne

właśnie, poszperałam głębiej po stronach funduszy i tam to jest. Ale spodziewałam się jakiegoś ogólnego w stylu: "przy wydatkowaniu funduszy strukturalnych ustawę stosuje się jeżeli   ble, ble, ble .... "i takiego nie znalazłam, ale dzięki Emi smile

8

Odp: Fundusze strukturalne

Karolino, praktycznie zawsze podpisujac umowę są zawarte w niej zasady wydatkowania. Czasem jest to zapis o stosowaniu PZP a czasem rozbudowane o dodatkowe przepisy wynikajace z załozeń okreslonego funduszu.