1 (edytowany przez jazz 2011-08-29 07:33:31)

Temat: zmiana zamawiającego

Witam,
zamawiający ogłosił przetarg (zamówienie dofinansowywane z UE). W czsie gdy trwała ocena ofert dokonał cesji zobowiązań z umowy o dofinansowanie na innego zamawiającego, zatem zamówienia udzieli już ten nowy Z. Czy będzie techniczna możliwość zamieszczenia ogłoszenia o udzieleniu zamówienia przez nowego Z jeżeli nie będzie powiązanego z nim ogłoszenia o zamówieniu?
Mam jeszcze pytanie jakie inne działania musi podjąć stary i nowy Z w związku z tą sytuacją? Nowy zamawiający musi chyba powołać swoją komisję a stary odwołać swoją. Trzeba chyba powiadomić wykonawców. Jakieś inne sugestie? Z góry dziękuję.

2

Odp: zmiana zamawiającego

Zjawisko niezbyt powszechne,  ale trzeba jakoś zmierzyć się z  tematem.

jazz napisał/a:

...1)  Czy będzie techniczna możliwość zamieszczenia ogłoszenia o udzieleniu zamówienia przez nowego Z jeżeli nie będzie powiązanego z nim ogłoszenia o zamówieniu?
2) Mam jeszcze pytanie jakie inne działania musi podjąć stary i nowy Z w związku z tą sytuacją?   3)  Nowy zamawiający musi chyba powołać swoją komisję   4) a stary odwołać swoją.   5) Trzeba chyba powiadomić wykonawców.   6) Jakieś inne sugestie?

1) Jak widać nikt tu nie wie, pewno nikt nie przećwiczył.
2)  Przede wszystkim najlepiej wesprzeć się prawnikiem na miejscu, niech poprowadzi temat
3) W większości przypadków wcale nie musi, więc jak uważa
4) Odwoływać? Niekoniecznie, można np. działalność przerwać jako bezprzedmiotowe.
5) Niewątpliwie warto.
6) Jeśli chodzi o scentralizowane ogłoszenia internetowe, to najlepiej niech stary zamawiający prowadzi ten aspekt do końca, tzn. z wykorzystaniem swoich komputerów i wejść lub umożliwi dostęp nowemu; gdzieś w ogłoszeniach powinna się znaleźć informacja o nowym zamawiającym i zmianie.

3

Odp: zmiana zamawiającego

Dziękuję za uwagi. Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś pomysły to zapraszam do podzielenia się nimi.