1

Temat: kiedy wysłać ogłoszenie

ogłoszenie  o zawarciu umowy umieszcza się w dzienniku UE po podpisaniu umowy, tak? A co w przypadku gdy umowę podpisuję z datą np. 11.07 ale za pomocą poczty polskiej , tzn wysłałam umowę do wykonawcy i on ma mi ją odesłać  po podpisaniu. Co zatem w przypadku gdy w dniu 11.07 nie będę miała zwrotu umowy od wykonawcy. Czy mam umieszczać ogłoszenie w dzienniku UE czy dopiero w momencie gdy będę miała umowę podpisaną w ręku( bo skąd pewność że wykonawca się nie wycofa pomimo zapewnień)?

2

Odp: kiedy wysłać ogłoszenie

ja będziesz miała  fizycznie umowę tak będzie bezpiecznie. Nic się nie stanie jak zamieścisz ogłoszenie troszkę później.

3

Odp: kiedy wysłać ogłoszenie

Jak najbardziej czekać jak umowa będzie podpisana, inaczej mogą być problemy co jest często spotykane.

4

Odp: kiedy wysłać ogłoszenie

w taki razie czekam aż będę miała umowę w ręku ..dzięki smile

5

Odp: kiedy wysłać ogłoszenie

zachować jako dowód kopertę zwrotną i koniec

6

Odp: kiedy wysłać ogłoszenie

Kopertę??? A cóż to za dowód i na co???
Ma być oryginalnie podpisana umowa i basta, wtedy publikujemy.

Przy okazji: niektórzy w ogóle nie uznają poglądu, by umowę o zamówienie publiczne zawierać korespondencyjnie.

7

Odp: kiedy wysłać ogłoszenie

Jestem dokładnie takiego samego zdania jak hubal.

8

Odp: kiedy wysłać ogłoszenie

na to ,że ogłoszenie np. wysyłam w dniu zwrotu podpisanej umowy , która może być podpisana 09.07.2011 a otrzymuje ją zam. pocztą 20.07.

9

Odp: kiedy wysłać ogłoszenie

hubal napisał/a:

Kopertę??? A cóż to za dowód i na co???
Ma być oryginalnie podpisana umowa i basta, wtedy publikujemy.

Przy okazji: niektórzy w ogóle nie uznają poglądu, by umowę o zamówienie publiczne zawierać korespondencyjnie.

a cóz to takiego dziwnego ! zdarza się ! ,że się wysyła a dlaczego ma wyk. przyjeżdżać

10 (edytowany przez responder 2011-07-11 07:37:48)

Odp: kiedy wysłać ogłoszenie

Koperta to za mało,  jak podpisane to już wola stron.
W kontekscie umowy na odległość, tak na szybko mam  inne pytanie (teoretyczne). Zgodnie z SIWZ przejęcie placu budowy (od tego dnia leci termin na wykonanie RB) w dniu podpisania umowy/ X dni od podpisania umowy. Jak w przypadku korespondencyjnego podpisania liczyć datę podpisania umowy??. Po otrzymaniu zwrotnym umowy  poznam datę jej podpisania(??) , i może okaże się że  termin na przejęcie placu już upłynął  sad.  W kolejnym przetargu na Rb postaramy się (może) uwzględnić w siwz taką hipotetyczną sytuację ?!  smile. Pytanie czysto teoretyczne ale komuś podpisującemu na odległość może się kiedyś zdarzyć taki kwiatek. Pozdrawiam.

11

Odp: kiedy wysłać ogłoszenie

responder napisał/a:

Jak w przypadku korespondencyjnego podpisania liczyć datę podpisania umowy??.

Dobre pytanie. Dlatego może niezręczne jest podpisywanie na odległość.
Jednak należy tu rozróżnić datę PODPISANIA od daty ZAWARCIA.
Jeśli grozi kolizja np. z przekazaniem placu budowy, to najlepiej w określonym dniu zgromadzić wszystkich i załatwić parę spraw jednocześnie.