1

Temat: Jedna oferta PN

To już wiem jeśli w przetargu nieograniczonym wpłynie mi Jedna oferta (ważna) gra toczy się dalej.  Ale tu zastanawiam się czy w obliczu tego mam dokonać indywidualnej oceny wg kryteriów (dwa) przez wszystkich członków ?? Skoro jest tylko Jedna oferta ??

2

Odp: Jedna oferta PN

A jak inaczej zamierzasz wypełnić protokół? Oczywiście że musisz wykonać wszystkie czynności.

3

Odp: Jedna oferta PN

Ok, masz rację ale osobiście uważam że to robota mija się z celem

4

Odp: Jedna oferta PN

Nie pierwsza, nie ostatnia...

5

Odp: Jedna oferta PN

A co to za kryterium, ktore wymaga indywidualnej oceny?

6

Odp: Jedna oferta PN

Piotrek napisał/a:

A co to za kryterium, ktore wymaga indywidualnej oceny?

No dosyć istotna kwestia bo gdyby poczytać wzór protokołu to stoi tam jak wół napisane, że:
"Każdy członek komisji przetargowej dokonał indywidualnej oceny ofert na załączonych drukach ZP-17 / zastosowano kryteria opisane wzorami*"

*niepotrzebne skreślić.............

7

Odp: Jedna oferta PN

Czyli wystarczy stosować kryteria jasne i przejrzyste i nie ma druku ZP 17. ; )

8

Odp: Jedna oferta PN

Ale czasami stosuje się takie przy których potzrebna jest indywidualna ocena członków komisji - skoro ustawodawca to przeiwdział - i wtedy nawet dla jednej oferty członkowie komisji indywidualnie oceniają...

9

Odp: Jedna oferta PN

I wtedy jest cyrk Karolino. Te samo słowa - kropka w kropkę wpisane do arkusza - czasem zdarzało mi się widzieć ten sam charakter pisma. Smutne ale czasem - podkreślam czasem -  jest to spotykane. Czy kryterium "matematyczne" nie jest w tym wypadku lepsze?

10

Odp: Jedna oferta PN

Ale nikt nie wpadł na pomysł co by spytać jakie są kryteria w omawianym postępowaniu...

11

Odp: Jedna oferta PN

Marko napisał/a:

Ale nikt nie wpadł na pomysł co by spytać jakie są kryteria w omawianym postępowaniu...

... oprócz mnie tongue

PS. Pozdrawiam wszystkich entuzjastów zamówien, którzy pisują tu w czasie wolnym, a nawet w późnych godzinach nocnych!

12

Odp: Jedna oferta PN

Piotrek napisał/a:

PS. Pozdrawiam wszystkich entuzjastów zamówien, którzy pisują tu w czasie wolnym, a nawet w późnych godzinach nocnych!

Nie mogłem zasnąć tongue

13

Odp: Jedna oferta PN

Mam przed sobą taką siwz , w której stoi:

kryteria oceny ofert:
cena - 70 %
ocena koncepcji wydawnictw, strony intenrtowej, wystawy - 20 %
ocena  atrakcyjności i rozpoznawalności przewodniego graficznego elementu strony tytułowej wydawnictw - 10 %

rzecz dotyczy promocji
smile
bez ZP-17 Zamawiający się nie obejdzie, prawda?

14

Odp: Jedna oferta PN

W tej sytuacji sie nie obejdzie

15

Odp: Jedna oferta PN

Ciekawa jestem jak komisja będzie to oceniać i przyznawać punkty...

16

Odp: Jedna oferta PN

... i jak zamawiający odwiódł wykonawców od protestów...

17 (edytowany przez piot 2006-06-21 19:34:53)

Odp: Jedna oferta PN

Wiem że czasem kryteria uznaniowe są nieodzowne ale to rodzi pytania, wyjaśnienia, protesty. 
a babcia mówiła że zakupy to przyjemnosć ; )

18

Odp: Jedna oferta PN

Zapytam Zamawiającego o te punkty...