1

Temat: rozliczenie z konsorcjum

W ofercie umowa konsorcjum zamiast pełnomocnictwa i ok. Ale konsorcjum zostaje wybrane i teraz troszkę mi brakuje w tej umowie sposobu rozliczenia między wykonawcami.  Jest lider anie wprost nie wynika z tej umowy że Lider wystawia fakturę na zamawiacza i się z nim rozlicza. Jak myślicie przed zawarciem umowy można żądać umowy konsorcjum (nowej) w której ta kwesta będzie rozstrzygnięta?

2

Odp: rozliczenie z konsorcjum

a co to obchodzi Zamawiającego jak oni będą się rozliczać między sobą jest wyznaczony pełnomocnik (lider) umowę zawierasz z wykonawcami , którzy złożyli ofertę wspólną i muszą być w umowie wymienieni, a reprezentowani mają być przez lidera

3

Odp: rozliczenie z konsorcjum

z umowy tej winno wynikać ,że lider ma pelnomocnictwo do podpisania oferty  lub podpisania oferty i zawarcia umowy z zamawiającym

4

Odp: rozliczenie z konsorcjum

hejka myszy,  w umowie jest lider ale mam taki dziwny zapis że lider występuje w imieniu partnera przy składaniu oferty, podpisywaniu dokumentów i oświadczeń oraz zawarcia umowy za jego zgodą.

Co oznacza za jego zgoda? W ofercie nie było problemu bo dokumenty wszyscy podpisali. Ale Teraz jak będzie podpisana umowa co rozumieć przez w.w zapis?

5

Odp: rozliczenie z konsorcjum

Masz umowę, masz lidera więc problemu raczej nie ma.

6

Odp: rozliczenie z konsorcjum

Pytam bo jeszcze takiego czegoś nie miałam.

7

Odp: rozliczenie z konsorcjum

nina napisał/a:

hejka myszy,  w umowie jest lider ale mam taki dziwny zapis że lider występuje w imieniu partnera przy składaniu oferty, podpisywaniu dokumentów i oświadczeń oraz zawarcia umowy za jego zgodą.

Co oznacza za jego zgoda? W ofercie nie było problemu bo dokumenty wszyscy podpisali. Ale Teraz jak będzie podpisana umowa co rozumieć przez w.w zapis?

czy mam rozumieć ,że do zawarcia umowy potrzebna jest zgoda partnera?

8

Odp: rozliczenie z konsorcjum

pytałaś o sposób rozliczenia między wykonawcami

9

Odp: rozliczenie z konsorcjum

Skoro wystartowali do przetargu to chyba celem wygrania, o nic bym nie pytał, złożyli oświadczenie woli.

10

Odp: rozliczenie z konsorcjum

oferta to oświadczenie woli ale umowa to już zobowiązanie

11

Odp: rozliczenie z konsorcjum

w umowie konsorcjum zakładam teoretycznie może być napisane ,że wykonawca x wykonuje roboty x i chce aby mu za te roboty zapłacono i to samo z wykonawcą y czy z
nie wiem czy dobrze rozumuję

12

Odp: rozliczenie z konsorcjum

dla zamawiającego wygodnie jest aby rozliczać się z pełnomocnikiem jak napisałam wyżej a oni rozliczają się między sobą

13

Odp: rozliczenie z konsorcjum

myszy1953 napisał/a:

w umowie konsorcjum zakładam teoretycznie może być napisane ,że wykonawca x wykonuje roboty x i chce aby mu za te roboty zapłacono i to samo z wykonawcą y czy z
nie wiem czy dobrze rozumuję

Tak jest tylko czy umowę może podpisać Lider sam jeśli jest taki zapis jak wyżej pisałam? A jest podobny zapis jak myszy piszesz. Jak się rozliczyć z każdym z osobna?


Jak miałam umowy konsorcjum w innych postępowaniach, tam zawsze był lider z którym sie rozliczałam i wystawiał fakturę a oni między sobą.

14

Odp: rozliczenie z konsorcjum

wartość umowy to całość, a w paragrafie sposób płatności można  rozbić na elementy zgodnie z umową konsorcjum ,a umowa konsorcjum stanowi załącznik do umowy
ponadto zażadać tabeli elementów z podziałem

15

Odp: rozliczenie z konsorcjum

ale to ja sobie tak gdybam bo nie widziałam oferty

16

Odp: rozliczenie z konsorcjum

Jest myszy tak jak piszesz, ale się zastanawiam czy lepiej nie zrobić tak aby przedstawili nową umowę konsorcjum z zapisem że zamawiacz rozlicza się z Liderem a oni między sobą? Albo aneks do umowy co jest w ofercie. Co wy na to?

17

Odp: rozliczenie z konsorcjum

ja bym umowę zawarła zgodnie ze złożoną ofertą a potem to znaczy niezwłocznie możesz zawrzeć aneks który będzie zadowalał i Ciebie i wykonawcę

18

Odp: rozliczenie z konsorcjum

Dobra myszy jeszcze jedno pytanie w umowę wpisuję Wykonawcę Konsorcjum firm X i Y  reprezentowane przez firmę x ? normalnie jak zawsze w konsorcjach.

19

Odp: rozliczenie z konsorcjum

umowa między zamawiającym ................. reprezentowanym przez ....................
i tu wpisujesz wykonawców x,y,z
reprezentowanymi przez pelnomocnika ( lidera ) ,,,, np. x
na podstawie udzielonego pełnomocnictwa ( w tym przypadku umowy konsorcjum)

20

Odp: rozliczenie z konsorcjum

umowa między zamawiającym ................. reprezentowanym przez .................... ,a

21

Odp: rozliczenie z konsorcjum

w umowach jestem obserwatorem i samoukiem u nas jest dział składajacy się z zespołów : zamowienia, umowy,planowanie

22

Odp: rozliczenie z konsorcjum

MARCEL JEST TO PEWNIE COŚ PODPOWIE , POWODZENIA

23 (edytowany przez Marcel 2011-03-21 19:54:30)

Odp: rozliczenie z konsorcjum

Obligatoryjna treść umowy konsorcjum nie jest określona w żadnych przepisach i zależy w pełni od wykonawców. W praktyce umowa taka określa zasady realizacji zamówienia, udziału w zyskach i kosztach związanych z realizacją zamówienia oraz zasady sposobu dokonywania rozliczeń. W związku z koniecznością okazania zamawiającemu umowy, wykonawcy w odrębnej umowie (dostępnej tylko jej stronom) regulują kwestie, których nie chcą ujawniać zamawiającemu (np. finansowe).

24

Odp: rozliczenie z konsorcjum

no tak ale taka umowa była załączona w ofercie zamiast pełnomocnictwa z której wynika jednoznacznie kto jest pełnomocnikiem i dalsze uwarunkowania
miałam taki przypadek i z umowy wynikało kto co wykonuje , za ile , i komu się płaci czy zamawiający ma prawo to kwestionować ?

25

Odp: rozliczenie z konsorcjum

to jest to samo jak w harmonogranie rzeczowo -finansowym  wskazanie robót wykonywanych przez podwykonawcę