1

Temat: czynsz dzierżawny lub najem

Witam serdecznie, zaczynam sie dopiero wdrażać w temat zamówień publicznych i mam w związku z tym pytanie: Czy stosyje sie ustawę w przypadku usług związanych z opłatami za czynsz dzierżawny lub najem i inne opłaty ustalane umownie z tego tytułu?(Wydzierżawiamy od Urzędu Miasta pomieszczenia biurowe)
Czy może nie stosuje się ustawy na podstawie : -Art. 4, pkt 3 litera "i"  czy może powoływać się na Art. 4, pkt 6?

2

Odp: czynsz dzierżawny lub najem

Zastosowanie tutaj ma tylko i wyłącznie art.4, pkt.3 lit.i.
Art.4 ust. 6 dotyczy zupełnie innej sytuacji np. gdyby dzierżawienie wam pomieszczeń biurowych przez Urząd wynikała  z jakieś ustawy i to jeszcze na zasadzie wyłączności - co rzecz jasna nie ma miejsca , a tylko po to piszę aby zobrazować czego dotyczy ten przepis.

3

Odp: czynsz dzierżawny lub najem

Bardzo dziękuję za odpowiedź i wyjaśnienia

4

Odp: czynsz dzierżawny lub najem

Ja mam jeszcze pytanie, myślę, że do tego tematu. Również zaczynam dopiero przygodę z Pzp i w związku z tym najlepiej opiszę całą sytuację:

Dyrektor Zespołu Szkół chce ogłosić przetarg na najem oraz wyposażenie pomieszczeń kuchennych, bufetu i kilku magazynów i zaplecza. Oczywiście wyposażyć te pomieszczenia ma firma, która przetarg wygra. Dodatkowo dochodzi do tego czynsz, który firma będzie opłacać.

Pytanie:
Czy to zamówienie podlega pod  Pzp, jeśli tak to w jakiej formie?

Dziękuję z góry za pomoc

Pozdrawiam

5

Odp: czynsz dzierżawny lub najem

art.4, pkt.3 lit.i.- nabycie własności nieruchomości oraz innych praw do nieruchomości, w szczególności dzierżawy i najmu. Przy najmie zastosowanie ma ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 o gospodarce nieruchomościami tekst jednolity z dnia 30 listopada 2004 Dz.U.261 nr poz.2603 z późn. zm.

6

Odp: czynsz dzierżawny lub najem

LukasFM napisał/a:

Dyrektor Zespołu Szkół chce ogłosić przetarg na najem oraz wyposażenie pomieszczeń kuchennych, bufetu i kilku magazynów i zaplecza. Oczywiście wyposażyć te pomieszczenia ma firma, która przetarg wygra. Dodatkowo dochodzi do tego czynsz, który firma będzie opłacać.

Pytanie:
Czy to zamówienie podlega pod  Pzp, jeśli tak to w jakiej formie?

Uporządkujmy wątek. Zamawiający to ten, kto płaci. Za najem to nie Wy bedziecie płacic, wiec nie udzielacie zadnego zamówienia (i nie stosuje sie Pzp).
A na czym ma polegać to "wyposażenie"? Chcecie to wyposażenie kupić, wziąć w dzierżawe, czy ma pozostac własnoscią tej firmy?

7

Odp: czynsz dzierżawny lub najem

Wyposażenie zakupuje również firma, jest więc ono jej własnością - kolejny powód, aby nie podlegało to pod Pzp - praktycznie zero kosztów.

Proponuję zamknąć wątek.

I dziękuję za pomoc.