1

Temat: Czy można unieważnić przetarg jeśli nie dostaniemy dotacji?

Jesteśmy jednostką budżetową i chcemy ogłosić przetarg, nie mamy jednak żadnych pieniędzy na sfinansowanie zamówienia, czekamy na dotacje, Czy gdy nie uzyskamy dotacji możemy unieważnić przetarg?

2

Odp: Czy można unieważnić przetarg jeśli nie dostaniemy dotacji?

Droga Magdaleno,

przesłanki unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego enumeratywnie zostały wymienione przez naszego ustawodawcę w treści art. 93 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych. Enumeratywnie a więc artykuł ten stanowi zamknięty katalog sytuacji zezwalających zamawiającemu na unieważnienie postępowania. tak więc w opisanej sytuacji nie można unieważnić postępowania. Z drugiej strony trochę ryzykownym, że nie powiem szlonym jest ogłoszenie przetargu i nie posiadanie żadnych środków na jego sfinansowanie.....no ale to moje zdanie smile

3

Odp: Czy można unieważnić przetarg jeśli nie dostaniemy dotacji?

No oczywiście, że szalony pomysł! A jeszcze narażacie się na zwrot kosztów.
Najlepiej zawsze MIEĆ KASĘ a potem dopierą ją WYDAWAĆ wink

4

Odp: Czy można unieważnić przetarg jeśli nie dostaniemy dotacji?

Jeżeli jednostka budżetowa to działacie na podstawie planów finansowych. Wydatek musi być w planie inaczej jest to naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Jeżeli czekacie na dotację jest jedno rozwiazanie - promessa (czy jak to sie tam pisze). Promessę taka dostaneisz i WFOŚiGW lub też bankach czy tez funduszach strukturalnych. Ale proponowałbym duzą rozwagę przy decyzji czy rozpocząć postępowanie. Z doświadczenia wiem że bezwładnosć tych instytucji w podpisywaniu dokumentów jest niezwykle duża.

5

Odp: Czy można unieważnić przetarg jeśli nie dostaniemy dotacji?

piot napisał/a:

Z doświadczenia wiem że bezwładnosć tych instytucji w podpisywaniu dokumentów jest niezwykle duża.

Zgadzam się z Tobą moja znajoma nawet poczuła to na własnej skórze, ową bezwładność. A piszę się promesa smile

6

Odp: Czy można unieważnić przetarg jeśli nie dostaniemy dotacji?

Dziękuję emi