26

Odp: wpłata wadium

Marko napisał/a:

Aż sie roi od orzeczeń, w których kasa przyjeła - Wykonawca myślał że wniósł wadium a tu porażka...

panowie moze jakis wyrok lub orzeczenie poprosze....

tak czy inaczej podziwiam... ciekawa sprawa smile chetnie poczytam.
...mysle ze sporo zamawiajacych popelnia jeszcze ten blad smile

27

Odp: wpłata wadium

1137/05 chociażby - nie mam czasu szukać wink

28

Odp: wpłata wadium

jakis link jesli moglbys?
smile

29

Odp: wpłata wadium

Na stronie UZP w odwołaniach

30

Odp: wpłata wadium

cały szkopuł w tym, że ustawodawca precyzując normę w zakresie wnoszenia wadium, odstąpił od formy pieniężnej wpłacanej bezposrednio w kasie zamawiającego, gdyż unika się tym samym podejrzenia o "pranie burdnej kasy".

31 (edytowany przez jacek0707 2007-02-01 13:27:47)

Odp: wpłata wadium

"...Wadium w pieniądzu wnosi się przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego (art. 45 ust. 7 ustawy). Jak podkreśla się w orzecznictwie, z przepisu tego wynika jednoznacznie obowiązek bezgotówkowego rozliczenia wadium w drodze przelewu bankowego. Przepis ten wyraźnie wyklucza dokonywanie wpłat gotówkowych na rachunek zamawiającego i to niezależnie od tego, czy wpłata taka dokonywana byłaby w kasie banku prowadzącego rachunek zamawiającego, czy też zupełnie innego banku. Przepis jest jasny i mówi o przelewie, a wiec operacji bezgotówkowej, a nie gotówkowej. Wniesienie wadium w formie gotówkowej na rachunek zamawiającego należy uznać za niedopuszczalną formę zabezpieczenia oferty, co w konsekwencji skutkuje wykluczeniem wykonawcy z postępowania..."

"Analiza wyroków sądów okręgowych oraz analiza orzecznictwa zespołów arbitrów wydanych na podstawie przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych"
Urząd Zamówień Publicznych 2006

To tyle ode mnie smile

32

Odp: wpłata wadium

Witam.
A czy dowód wpłaty wadium musi być załączony do oferty?.

Pozdrowienia.

33

Odp: wpłata wadium

Nie musi

34

Odp: wpłata wadium

bezapelacyjnie nie musi. Zamawiający MUSI sprawdzić czy oferta jest zabezpieczona wadium

smile nora

35

Odp: wpłata wadium

Pytanie
W przetargu złożono dwie oferty. Ostatecznie przetarg został unieważniony ze względu na to, że kwota najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę jaką zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Minął czas na wniesienie protestów od rozstrzygnięcia postępowania, zwróciłam sie do swojego wydziału finansowego o zwrot wadium  (4000zł) wykonawcom, którzy złożyli oferty. W ofertach były potwierdzone kopie przelewów wniesienia wadium, w każdej na 4000zł potwierdzone za zgodność z oryginałem.
I tu niespodzianka, w WF okazało się, że od jednego wykonawcy wpłynęła kwota nie 4000zł, ale 400zł. Mój błąd, że sama w dniu otwarcia ofert nie sprawdziłam w WF, czy rzeczywiscie oferty są zabezpieczone wadium, niestety. Postepowanie wcześniej unieważnione i teraz wychodzi na to , że jedna z ofert nie była zabezpieczona wadium, czyli należało wykluczyć wykonawcę, a ofertę odrzucić, ale w jego ofercie przelew był oK! I co w takiej sytuacji?  "Poległam" na abecadle!

36

Odp: wpłata wadium

25051968 napisał/a:

Pytanie
W przetargu złożono dwie oferty. Ostatecznie przetarg został unieważniony ze względu na to, że kwota najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę jaką zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Minął czas na wniesienie protestów od rozstrzygnięcia postępowania, zwróciłam sie do swojego wydziału finansowego o zwrot wadium  (4000zł) wykonawcom, którzy złożyli oferty. W ofertach były potwierdzone kopie przelewów wniesienia wadium, w każdej na 4000zł potwierdzone za zgodność z oryginałem.
I tu niespodzianka, w WF okazało się, że od jednego wykonawcy wpłynęła kwota nie 4000zł, ale 400zł. Mój błąd, że sama w dniu otwarcia ofert nie sprawdziłam w WF, czy rzeczywiscie oferty są zabezpieczone wadium, niestety. Postepowanie wcześniej unieważnione i teraz wychodzi na to , że jedna z ofert nie była zabezpieczona wadium, czyli należało wykluczyć wykonawcę, a ofertę odrzucić, ale w jego ofercie przelew był oK! I co w takiej sytuacji?  "Poległam" na abecadle!

Ps. nadmieniam, że oferta z trefnym wadium przewyższała kwotę jaka mogliśmy przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, ale była uznana za ok!

37

Odp: wpłata wadium

Postepowanie i tak byłoby unieważnione, więc i tak nic nie zmienisz. Na przyszłość lepiej zwróć się do WK o zestawienie wniesionego wadium (firma, kwota, forma) zamiast skupiać się na potwierdzeniach przelewu. A swoją drogą - jak to w banku przeszło?

38

Odp: wpłata wadium

Dziękuję za odpowiedź

39

Odp: wpłata wadium

jacek0707 napisał/a:

"...Wadium w pieniądzu wnosi się przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego (art. 45 ust. 7 ustawy). Jak podkreśla się w orzecznictwie, z przepisu tego wynika jednoznacznie obowiązek bezgotówkowego rozliczenia wadium w drodze przelewu bankowego. Przepis ten wyraźnie wyklucza dokonywanie wpłat gotówkowych na rachunek zamawiającego i to niezależnie od tego, czy wpłata taka dokonywana byłaby w kasie banku prowadzącego rachunek zamawiającego, czy też zupełnie innego banku. Przepis jest jasny i mówi o przelewie, a wiec operacji bezgotówkowej, a nie gotówkowej. Wniesienie wadium w formie gotówkowej na rachunek zamawiającego należy uznać za niedopuszczalną formę zabezpieczenia oferty, co w konsekwencji skutkuje wykluczeniem wykonawcy z postępowania..."

A tu coś zupełnie innego...
ftp://ftp.uzp.gov.pl/wyroki/KIO/2008/0663-08.pdf

40

Odp: wpłata wadium

Argumentacja KIO straszie pokręcona, ale wniosek dobry:
Wpłata wadium gotówką w okienku bankowym nie skutkuje wykluczeniem wykonawcy! smile

41

Odp: wpłata wadium

Tiaaaaaaaaaaaaaaa wink

42

Odp: wpłata wadium

witam.  cos sie zmienilo ponownie w podejsciu?:) nie moge odpalic tego FTP.... mozecie gdzies to wrzucic?:)

43

Odp: wpłata wadium

lolilap napisał/a:

cos sie zmienilo ponownie w podejsciu?:)

Przy ZA była jedna prawda, przy KIO są dwie big_smile

lolilap napisał/a:

nie moge odpalic tego FTP....

Zwolnij informatyka, chyba że to lejdi to mam nadzieje, że wiesz co robić tongue

44 (edytowany przez hamerek 2008-09-02 20:16:19)

Odp: wpłata wadium

Piotrek napisał/a:

Argumentacja KIO straszie pokręcona, ale wniosek dobry:
Wpłata wadium gotówką w okienku bankowym nie skutkuje wykluczeniem wykonawcy! smile

no chyba nie do końca jest tak jak mówisz...
gdyby odwołujący postawił inny zarzut, kto wie jakby się to skończyło...

45

Odp: wpłata wadium

hamerek napisał/a:

gdyby odwołujący postawił inny zarzut, kto wie jakby się to skończyło...

Co masz na myśli?

46 (edytowany przez hamerek 2008-09-04 08:06:50)

Odp: wpłata wadium

Piotrek napisał/a:
hamerek napisał/a:

gdyby odwołujący postawił inny zarzut, kto wie jakby się to skończyło...

Co masz na myśli?

zgodnie z tym co jest napisane w tym orzeczeniu, nie rozpatrywano kwestii niezgodności z ustawą, bo taki zarzut nie został postawiony. A gdyby został?

co prawda wtedy mielibyśmy do czynienia z odrzuceniem a nie wykluczeniem ale tak czy inaczej na jedno by wyszło