1 (edytowany przez Katiqq 2009-08-05 19:22:42)

Temat: Dostawy energii

Firma podpisała umowę na Dostawy ciepła na czas nieokreślony, nie stosując ustawy Pzp. Po kilku latach obowiązywania odbiorca, w porozumieniu z kilkoma innymi odbiorcami doszedł do wniosku, że warto dążyć do obniżenia ceny. Zaproponowano mu, wspólnie z innymi negocjowanie z dostawcą przy pomocy kancelarii doradztwa energetycznego. Dodam tylko, że wszyscy odbiorcy zobligowani są do stosowania przepisów ustawy PZP. Wszystko byłoby ok, gdyby chcieli udzielić zamówienia wspólnie, ale negocjowanie? Moim skromnym zdaniem prowadzi to do zmiany ceny oferty, więc widzę konieczność przeprowadzenia przetargu, tym bardziej, że w tej chwili wśród dostawców może można przebierać. Prawnik zaś wychodzi z założenia, że skoro przy zawartej umowie na czas nieokreślony zmiana jest na korzyść odbiorcy, to nie ma żadnych przeszkód, aby przeprowadzić negocjacje i obniżyć cenę dostarczanej energii, bez przeprowadzania przetargu i zawierania nowej umowy.  Nie jest to dla mnie uczciwe, zwłaszcza wobec innych dostawców. Ciekawa jestem Waszej opinii.

2

Odp: Dostawy energii

kwestia zapisow na starej umowie co do zmian umowy. wydaje sie ze prawnik nie mija sie z prawda smile

3

Odp: Dostawy energii

A czy zapytana o opinię dopusciłabyś takie rozwiązanie w swojej firmie???
A zapis jest taki: ... wysokość cen określa załącznik nr ... do umowy. Zmiany wprowadzane  będą  za zgodą stron, w formie pisemnych aneksów pod rygorem nieważności.
Sugerowałabyś zmianę samego załącznika?

4

Odp: Dostawy energii

ze zmianami umow zawsze jest problem i nie poprzez forum podjal BYM takie decyzje smile jednakze furtke sobie pozostawiliscie. zmiana tez jednoznacznie jest korzystna dla Z.

5 (edytowany przez Katiqq 2009-08-06 08:23:46)

Odp: Dostawy energii

lolilap napisał/a:

ze zmianami umow zawsze jest problem i nie poprzez forum podjal BYM takie decyzje smile jednakze furtke sobie pozostawiliscie. zmiana tez jednoznacznie jest korzystna dla Z.

BYM ???

6

Odp: Dostawy energii

jetem BYM MÓGŁ a nie BYŚ MOGŁA smile

7

Odp: Dostawy energii

lolilap napisał/a:

jetem BYM MÓGŁ a nie BYŚ MOGŁA smile

Sorki, myslałam... ach . Dzięki za pomoc!!!;)