1

Temat: wadium w pieniądzu z prywatnego konta

Witam!
Mam taką niejasną sytuację: PN, Wykonawca- Sp z o.o. wpłaca wadium przelewem, jednak przelewa z konta Prezesa tej spółki i zostaje zaksięgowane u nas jako wadium na to zadanie, lecz od prywatnej osoby.Wiadomo, że dotyczy to tej sp. z o.o., ponieważ w ofercie mamy KRS.Jednak zastanawiam się czy to nie jest żaden problem, czy prawidłowo zostało wniesione wadium?Ustawa mówi, że WYKONAWCA wnosi wadium, natomiast w tej sytuacji to prezes przelał pieniądze...Nadmieniam, że postępowanie jest zakończone, umowa podpisana i akurat tę ofertę wybraliśmy jako najkorzystniejszą.Problem pojawił się teraz przy zwrocie wadium- w księgowości, ponieważ nie chcą zwrócić Wykonawcy- sp. z o.o. tylko tej osobie, tym bardziej, że to inne konto...
Będę wdzięczna za odpowiedź smile

2

Odp: wadium w pieniądzu z prywatnego konta

a art. 46 ust.4 jakby przeczytać ? wink

3

Odp: wadium w pieniądzu z prywatnego konta

madzi_aaa1 napisał/a:

Jednak zastanawiam się czy to nie jest żaden problem, czy prawidłowo zostało wniesione wadium?Ustawa mówi, że WYKONAWCA wnosi wadium, natomiast w tej sytuacji to prezes przelał pieniądze...

Słusznie ze sie zastanawiasz - tylko czy nie za poźno???

4

Odp: wadium w pieniądzu z prywatnego konta

madzi_aaa1 napisał/a:

Ustawa mówi, że WYKONAWCA wnosi wadium, natomiast w tej sytuacji to prezes przelał pieniądze...

Wadium może wnieść Teresa za gazowni nawet byleby w treści napisała w czyim imieniu lub czyją oferte ma zabezpieczać.

5

Odp: wadium w pieniądzu z prywatnego konta

Marko- tak jakby przeczytałam;) ja nie mam problemu, natomiast księgowość ma.
Zasiali we mnie takie ziarno niepewności i zaczęłam się nad tym zastanawiać...
czy prawidłowo zostało wniesione.Poza tym "Teresa z gazowni" czyli w tej sytuacji Prezes tej spółki przelał na nasze konto, jednak na kopii dokonania przelewu jest tylko informacja, że jest to wadium na to zadanie i kwota oraz kto jest odbiorcą.Natomiast nie ma informacji, że to przeszło z prywatnego konta, została ta kopia dołączona do oferty tego Wykonawcy, więc niby wszystko jest ok.W treści nie ma informacji w czyim imieniu ani czyją ofertę ma zabezpieczać

P.S. Marko z gazowni była Krystyna wink

Miras-dlatego dopiero teraz zaczęłam się nad tym zastanawiać, kiedy zwrócono mi uwagę w księgowości.

6

Odp: wadium w pieniądzu z prywatnego konta

Marko napisał/a:

Wadium może wnieść Teresa za gazowni

Teresa z gazowni nie moze poniewaz jest w stanie upojenia alkoholowego...

Powaznie:

Z postu madzi_aaa1 wynika, ze prezes wplacil wadium z konta prywatnego i nie napisal ze w imieniu wykonawcy i ktorego to postepowania dotyczy. Zamawiajacy stwierdzil, ze skoro gość widnieje w KRS wykonawcy to dotyczy wlasnie jego hmm Dobrze mysle madzi_aaa1 ???

7

Odp: wadium w pieniądzu z prywatnego konta

madzi_aaa1 napisał/a:

na kopii dokonania przelewu jest tylko informacja, że jest to wadium na to zadanie i kwota oraz kto jest odbiorcą.

No to nie jest różowo...

madzi_aaa1 napisał/a:

P.S. Marko z gazowni była Krystyna wink

U mnie w gazowni jest Teresa tongue

8

Odp: wadium w pieniądzu z prywatnego konta

Z postu madzi_aaa1 wynika, ze prezes wplacil wadium z konta prywatnego i nie napisal ze w imieniu wykonawcy i ktorego to postepowania dotyczy. Zamawiajacy stwierdzil, ze skoro gość widnieje w KRS wykonawcy to dotyczy wlasnie jego hmm Dobrze mysle madzi_aaa1 ???

Tak nie do końca- nie napisał w czyim imieniu, natomiast jest tytuł zadania i dołączone do oferty tego właśnie wykonawcy i przybita na tej kopii pieczątka wykonawcy i potwierdzone za zgodność m.in. przez prezesa...

9

Odp: wadium w pieniądzu z prywatnego konta

Marko jeśli nie jest różowo to jakie masz zdanie na ten temat? Uważasz, że nie jest prawidłowo wniesione wadium?Wolę już na przyszłość się zabezpieczyć...

Co do Teresy z gazowni niech Ci będzie,a propos w jakim rejonie jest ta gazownia????

10

Odp: wadium w pieniądzu z prywatnego konta

madzi_aaa1 napisał/a:

Uważasz, że nie jest prawidłowo wniesione wadium?

Tak to wygląda niestety

madzi_aaa1 napisał/a:

Co do Teresy z gazowni niech Ci będzie,a propos w jakim rejonie jest ta gazownia????

Pólnocnym wink

11

Odp: wadium w pieniądzu z prywatnego konta

Wadium wnoszone w pieniadzu powinno:
1. byc wpłacone przelewem (z r-ku na rachunek)
2. wpłacone przez wykonawce (def. wykonawcy - art. 2 pkt 11 PZP)
3. z przelewu powinno wynikac:
a) kto wplacil
b) jakiego postepowania dotyczy
c) na jaki rachunek powinno zostac zwrocone

Ktorych z ww. elementow brakuje????

12

Odp: wadium w pieniądzu z prywatnego konta

MIRAS napisał/a:

Wadium wnoszone w pieniadzu powinno:
1. byc wpłacone przelewem (z r-ku na rachunek)

Eee tam

MIRAS napisał/a:

Ktorych z ww. elementow brakuje????

Nie zostało wniesione przez wykonawcę tylko przez osobę prywatną i nie określa jaką oferte zabezpiecza lub w czym imieniu wadium zostało wniesione

13

Odp: wadium w pieniądzu z prywatnego konta

Marko napisał/a:
MIRAS napisał/a:

Wadium wnoszone w pieniadzu powinno:
1. byc wpłacone przelewem (z r-ku na rachunek)

Eee tam

... mało przekonywujące. Wiem, znam, słyszałem - ale nie podzielam wink

14

Odp: wadium w pieniądzu z prywatnego konta

Ja też nie podzielam ale z koniem sie nie kopie

15

Odp: wadium w pieniądzu z prywatnego konta

Marko napisał/a:

Ja też nie podzielam ale z koniem sie nie kopie

smile

16

Odp: wadium w pieniądzu z prywatnego konta

No nieźle....a ja się zastanawiałam dlaczego ten Wykonawca nie chciał zaliczyć na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy tego wadium w pieniądzu tylko złożył gwarancję ubezpieczeniową....
Miras brakuje elementu nr 2- czyli nie jest wpłacone przez Wykonawcę, bo ofertę złożyła spółka z o.o. reszta jest- jednak z wydruku dokonanego przelewu nie wynika kto wpłacił, tę informację dostaliśmy z wydziału księgowości, gdzie to wpływa- oni są zobowiązani do przekazywania nam takich informacji- kopia dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium jest załączana do oferty.
W ofercie jest nr konta, na które należy zwrócić wadium i jest to już konto Sp. z o.o. nie prezesa...
zastanawiałam się też, jeżeli musielibyśmy zatrzymać wadium w związku   z art. 46.4a to czy moglibyśmy zatrzymać wadium hmmm
to co proponowalibyście zrobić w takiej sytuacji, jeżeli się powtórzy-bo teraz to jest musztarda po obiedzie

17

Odp: wadium w pieniądzu z prywatnego konta

osobiscie proponuje zwrocic kase na wskazane konto i  nie szukac problemu wink

18

Odp: wadium w pieniądzu z prywatnego konta

tak też zrobiłam, ale chciałabym wiedzieć na przyszłość...:)

19

Odp: wadium w pieniądzu z prywatnego konta

na przyszłość to radze dokładnie sprawdzać dokumenty potwierdzające wniesienie wadium
i nie będzie problemu

20

Odp: wadium w pieniądzu z prywatnego konta

nie wzieliście pod uwage że prezes mógł miec zaliczkę  smile
i z tej oto zaliczki wpłacił wadium smile
w tym wszystkim zgadzam się całkowcie z Marko smile
żeby wszystko było ok winien byc zapis na przelewie w imieniu kogo zostało wniesione:)
a wnosić może i Anna z energetyki - gazu u mnie brak sad
Pozdrawiam

21

Odp: wadium w pieniądzu z prywatnego konta

wydaje sie ze jesli wykonawca zalaczyl potwierdzenie do swojej oferty wszystko wskazuje na to iz to wlasnie ta oferte zabezpiecza wadium. mozesz ew. wyjasnic sprawe.

zapis w czyim imieniu zostalo wniesione powinien sie znalezc ale czy w tym przypadku skutkuje to blednym wniesieniem wadium....?? watpie.