1

Temat: oferta wariantowa

Witam mam takie pytanie otóż mało mam do czynienia z ofertą wariantową stąd moje pytanie: W SIWZ jest zapis że nie dopuszcza się ofert wariantowych - po czasie wpływa pytanie czy Zamawiający dopuszcza użycia materiału x zamiast materiału y przedstawionego w przedmiarze i Zamawiający się na to zgadza.
Czy jest to niezgodne z zapisem że nie dopuszcza się oferty wariantowej, czy można to potraktować jako zgodę na złożenie oferty wariantowej?
'

2

Odp: oferta wariantowa

Marcel napisał/a:

Czy jest to niezgodne z zapisem że nie dopuszcza się oferty wariantowej, czy można to potraktować jako zgodę na złożenie oferty wariantowej?
'

Nie  i nie. To nie ma nic wspólnego z ofertą wariantową.

3

Odp: oferta wariantowa

Marko czy mógłbyś to wyjasnić bardziej szczegółowo, ta zmiana miała dopuścić tylko jeden element w zadaniu zastąpienie jednego lementu innym fakt faktem że wykonanego z innego tworzywa ale o tych samych parametrach.

4

Odp: oferta wariantowa

To o czym piszesz jest dopuszczeniem materiału równoważnego a nie ofertą wariantową. Oferta wariantowa polega na zaproponowaniu osiągnięcia efektu jaki chce zamawiający uzyskać realizując zamówienie w odmienny od przewidzianego przez zamawiającego sposobu poprzez zastosowanie innej technologii/metodologii itp

5

Odp: oferta wariantowa

Marcel - to o czym piszesz, to bardziej podchodzi pod OFERTE RÓWNOWAŻNĄ.

6

Odp: oferta wariantowa

super dzięki koledzy