1

Temat: jaki tryb?

Kilka miesięcy temu przeprowadziliśmy przetarg na środki biurowe. Teraz dostaliśmy trochę nowych pieniędzy, a poza tym okazalo się, że drobną część towaru zapomnieliśmy ująć w poprzednim przetargu. Cała suma jaką mamy do dyspozycji, nie przekracza kwoty 15 tyś zł. jaki tryb możemy zastosować? Proszę o pomoc.

2

Odp: jaki tryb?

na podstawie art. 4.8

3

Odp: jaki tryb?

w takim raziem mam przeprowadzić procedurę zgodnie z regulaminem wewnętrznym?
w tych 15 tyś. jest towar na około 1 000 zl, o którego nie zamieściliśmy w przetargu (niedopatrzenie) i boję się, że ktoś mi zarzuci dzielenie zamówień.

4

Odp: jaki tryb?

danaug napisał/a:

na podstawie art. 4.8

Jeśli był już przetarg to byłoby to dzielenie zamówienia w celu ominięcia ustawy co jak pewnie wiesz jest zabronione. Należy zastosować tryb przetargu niegraniczonego lub zapytania o cenę. Przetarg ograniczony też można,ale chyba nie warto przy tak niskiej kwocie......

5

Odp: jaki tryb?

Sabina napisał/a:

w takim raziem mam przeprowadzić procedurę zgodnie z regulaminem wewnętrznym?
w tych 15 tyś. jest towar na około 1 000 zl, o którego nie zamieściliśmy w przetargu (niedopatrzenie) i boję się, że ktoś mi zarzuci dzielenie zamówień.

Powtórzę raz jeszcze, że zabronione jest tylko dzielenie zamówienia w celu ominięcia przepisów Pzp.

6

Odp: jaki tryb?

wojtemal napisał/a:

Powtórzę raz jeszcze, że zabronione jest tylko dzielenie zamówienia w celu ominięcia przepisów Pzp.

Słusznie, tyle że nie ma to związku z tym tematem wink

7

Odp: jaki tryb?

dziękuję bardzo za pomoc, chyba za długo na urlopie byłam, myślenie nie weszło mi jeszcze na prawidlowe obroty. pozdrawiam:)

8

Odp: jaki tryb?

nie nie nyłoby to dzielenie zamówienia, robiąc pn miałaśtaką a nie inną kasę i za te pieniążki postanowiąś kupić to i to i to był koniec zamównienia
teraz pojawiły się nowe możliwości przyszły pieniążki za które możesz co kupić więc uruchamiasz procedurę a ponieważ jest to wartość do 14.000 e to robiesz zgodnie z procedurą wewnętrzną, jeżeli taką masz
tak jak w jednej z wypowiedzi (trochę ze sobą sprzecznych) wojtemala - nie jest to dzielenie zamówienia celem ominięcia ustawy