1

Temat: Protest na SIWZ po wyborze oferty

Ogłosiłem przetarg na dowóz dzieci. W SIWZ opisany został przedmiot zamówienia a więc przebieg tras dowozu dzieci oraz orientacyjną liczbę dzieci dowożonych  i godziny dowozu i odwozu. Orientacyjne dane bo zferyfikuje je plan lekcji.
W jednej trasie nie podaliśmy liczby dzieci mniejszości niemieckiej ale nie celowo ani omyłkowo lecz wynika to z faktu że dopiero na początku roku zbierane są podania od rodziców i dopiero we wrzesniu wiadomo ile tych dzieci będzie dowożonych, trasa dowozu została podana. Zawsze tak było i nigdy nikt tego nie kwestionował, liczyły się kilometry do przejechania.
Po wyborze ofert wpłyną Protest jednego z wykonawców właśnie na ten zapis, że "nie pozwala on na przedstawienie propozycji kosztów przewozu nie okreslonych potrzeb".
Nadmieniam,że wykonawca złożył ofertę i oszacował cały przedmiot zamówienia i dopiero jak okazało się, że nie wygrał złożył Protest. Na etapie ogłoszenia przetargu nie wpłynęły żadne pytania ani Protesty. Dodatkowo Protestujący podpisał ofertę  z zapisem
"Oświadczamy, że zapoznaliśmy się ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia oraz dokumentami stanowiącymi załączniki do SIWZ i nie wnosimy do niej zastrzeżeń oraz przyjmujemy zawarte w niej warunki".
Dla mnie jest to Protest do odrzucenia wniesiony po terminie na podstawie art. 180 ust. 7. Czy tak????
Rozumię że procedurę zawiadomienia pozostałych wykonawców postępowania o wniesieniu Protestu oraz zawiadomienie o zawieszeniu biegu terminu zwiazania ofertą zachowuję. Czy Protest zamieszczam również na stronie. Proszę pomóżcie

2

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

milosz2005 napisał/a:

Dla mnie jest to protest do odrzucenia wniesiony po terminie na podstawie art. 180 ust. 7. Czy tak????
Rozumię że procedurę zawiadomienia pozostałych wykonawców postępowania o wniesieniu protestu oraz zawiadomienie o zawieszeniu biegu terminu zwiazania ofertą zachowuję. Czy protest zamieszczam również na stronie.

Zgadza się.
Zachowujesz procedure, zamieszczasz na stronie, rozpatrujesz i odrzucasz.

3

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

i co wezwiesz do przylaczenia?

4

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

Dziwne ale wezwę do przyłaczenia smile
A jak przyjmujecie zaistniałą sytuację tj. nikt nie dopatrzył się braku liczby dzieciaków na etapi ogłoszenia przetargu.
Czy mam wystarczające wytłumaczenie na nie podanie tej liczby aby tego przetargu nie odwołać?

5

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

jeżeli rozpatrujesz protest to możesz go oddalić a nie odrzucić ale w tym przypadku to protest należy odrzucić

6

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

danaug napisał/a:

jeżeli rozpatrujesz protest to możesz go oddalić a nie odrzucić ale w tym przypadku to protest należy odrzucić

odrzucić bez rozpatrywania?
hardcore roll

7

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

oczywiście

8

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

Proszę o pomoc bo zdurniałem na maxsa.
19.06 wysłałem zawiadomienia o wyborze do 2 oferentów, bo tylu brało udział w przetargu i info zamieściłem na stronie. Faks wysłałem do jednego bo drugi niestety nie posiada. Oferent ten oczywiście od faksu smile przegrał to raz a dwa nie chce odebrać listu. w dniu 23.06 ten właśnie oferent osobiście przyniósł protest ale dotyczący SIWZ (jak wyżej) wezwałem drugiego oferenta do przystapienia do protestu i w tym dniu zawiesiłem bieg terminu.
Prosze pomóżcie, bo ja już chyba nie potrafię sobie pomóc smile. Kiedy powinienem odrzucić ten protest, kiedy upływa termin na wnoszenie protestów na wybór oferty i kiedy mogę podpisać umowę.

9

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

termin na wniesienie protestu na postanowienia siwz upłynął, więc nie możesz rozpatrywać tego protestu, niepotrzebnie zawieszałeś bieg itp. protest należy odrzucić zawiadamiając (na piśmie oczywiście) o tym wnoszącego protest, a umowę możesz podpisać po upływie 7 dni od zawiadomienia o wyborze - tu są różne opinie, ja przychylam się do tej że zawiadomieniem jest wysłanie pisma niezależnie od tego kiedy je adresat dostanie, info jest na stronie i jeżeli ktoś jest zainteresowany to może sprawdzić

10

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

Protest podlega obligatoryjnie odrzuceniu jako wniesiony po terminie - nie masz możliwości jego rozpatrzenia i wydania stosownego rozstrzygnięcia. Powiadom wykonawcę o odrzuceniu protestu i na tym poprzestań... i czekaj na rozwój systuacji... Zadaję sobie sprawę, że są diametralnie różne opinie na ten temat...

11

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

odrzuc go teraz, niepotrzebnie zawieszales termin ....  wybrniesz spokojnie smile

12

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

Widzę że nadal pokutują poglądy, jakoby odrzucenie protestu nie było jego rozstrzygnięciem...
A to naprawdę proste: od rozstrzygnięcia protestu służy odwołanie (art. 184). Zapewniam, że od odrzucenia protestu można wnieść odwołanie, więc odrzucenie protestu jest jego rozstrzygnięciem.
A skoro tak, przed rozstrzygnięciem obowiązuje cała procedura opisana w art. 181.

Miłoszu, dobrze zrobiłeś!
Teraz możesz odrzucić protest.
Termin na protesty wobec wyboru oferty upływa po 7 dniach od faksu i info na stronie.
Umowe mozesz podpisac j.w. (po 7 dniach od faksu i info na stronie), jezeli wszystkie ewent. protesty zostaly ostatecznie rozstrzygniete.

13

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

teraz juz nie ma wyjscia smile

14

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

Dzięki PIOTREK za wsparcie na razie trzymam się swojej wersji wydarzeń i idę do przodu zobaczę co będzie dalej smile
Zamówienie jest poniżej kwot określonych w art. 11 ust. 8 tak więc odwołanie nie przysługuje. Tylko protestujący jest mocno zdesperowany i zastanawiam się co uczyni gdy podpisze umowę z innym oferentem. KLOPS

15 (edytowany przez MIRAS 2008-06-26 15:28:26)

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

Piotrek napisał:

Widzę że nadal pokutują poglądy, jakoby odrzucenie protestu nie było jego rozstrzygnięciem...
A to naprawdę proste: od rozstrzygnięcia protestu służy odwołanie (art. 184). Zapewniam, że od odrzucenia protestu można wnieść odwołanie, więc odrzucenie protestu jest jego rozstrzygnięciem.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Zamawiający zobowiązany jest odrzucić protest wniesiony po terminie... nie ma tu dowolności.

Owszem wykonawca może wnieść od tej czynności odwołanie... Pytanie tylko co na to KIO...

Pozdrawiam...

16

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

W kwestii upewnienia się jeszcze raz proszęo pomoc. Informacja o wyborze oferty została zamieszczona na stronie oraz wysłana faksem tylko do jednego z dwóch oferentów (drugi nie posiada faksu) no i oczywiście pocztą tradycyjną do obydwóch to mogę przyjąć za datę wyjściową ustalania terminu podpisania umowy następny dzień po zamieszczeniu info na stronie?

17

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

tak

18

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

DZięki. Namolny jestem ale wole się pięć razy zapytać smile

19

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

po to jest to forum... miedzy innymi smile

20

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

MIRAS napisał/a:

Zamawiający zobowiązany jest odrzucić protest wniesiony po terminie... nie ma tu dowolności.

A gdzie jest dowolność w prawie zamówień publicznych? smile

21

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

Piotrek napisał/a:
MIRAS napisał/a:

Zamawiający zobowiązany jest odrzucić protest wniesiony po terminie... nie ma tu dowolności.

A gdzie jest dowolność w prawie zamówień publicznych? smile

Np.: art. 26 ust. 2 PZP smile

22

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

Jeszcze jakieś przykłady...??? wink

23

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

MIRAS napisał/a:
Piotrek napisał/a:

A gdzie jest dowolność w prawie zamówień publicznych? smile

Np.: art. 26 ust. 2 PZP smile

Ale mocno ograniczona przez art. 25 ust. 1 i 2 oraz art. 7 ust. 1.:)

Chodziło mi o to, że przepisy PZP bardzo często sformułowane są kategorycznie, więc niby nie dają miejsca na dowolność, a jednak ich interpretacja jest baaardzo różna, nawet wśród arbitrów czy kontrolerów.

24

Odp: Protest na SIWZ po wyborze oferty

Piotrek napisał/a:

Chodziło mi o to, że przepisy PZP bardzo często sformułowane są kategorycznie, więc niby nie dają miejsca na dowolność, a jednak ich interpretacja jest baaardzo różna, nawet wśród arbitrów czy kontrolerów.

Nigdy nie twierdziłem inaczej... wink