1

Temat: Sprzęt komputerowy a oprogramowanie

Witam. Mam zamiar kupić program do inwentaryzacji Sprzętu komputerowego i oprogramowania. Koszt około 400 zł.
I tu mam problem. Nie wiem czy powinienem zastosować ustawe czy mogę dokonać zakupu bez zastosowania ustawy.
Do tej pory Sprzęt komputerowy był razem zgrupowany z programami (CPV). Teraz stosuje się "rodzaje". Wg mnie nie ma co porównywać Sprzętu komputerowego z programami komputerowymi. Ale przy zakupie komputera kupujemy rownież system operacyjny. I tu się rodzi pytanie czy mam brać do szacowania wartości również koszt tego systemu operacyjnego.

2

Odp: Sprzęt komputerowy a oprogramowanie

Czekaj czekaj ale przecież nie przekroczysz 6000 euro??? Dlaczego chesz komplikowac sobie życie i stosować PZP?

3

Odp: Sprzęt komputerowy a oprogramowanie

Adrianie pamiętaj, że sumowanie obowiązuje nas przy zamówieniach powtarzających sie okresowo. To, że jeżeli kupowałeś oprogramowanie w zeszłym roku i kupujesz w tym niekończnie oznacza że ono do takich należy . Przemyśl to.

4

Odp: Sprzęt komputerowy a oprogramowanie

Mam ten sam problem. Przed zmianami sumowałam do planu zamówień publicznych sprzęt komputerowy i oprogramowanie oraz licencje wg CPV i wszystko było w jednej grupie i do 6000Euro. Miało to odzwierciedlenie w planie finansowym, który był skąpy i co tu dużo mówić, starczył nam do lipca. Od sierpnia jedziemy na "wypraszanych" pieniadząch z jednostki nadrzędnej, które dostajemy albo i nie. Ot polityka taniego państwa widać na tym polega. Postanowiłam przeszacować plan zamówień publicznych wg. tego samego rodzaju, rozdzielając oprogramowanie i licencje do 6000Euro i sprzęt komputerowy jako drugie 6000Euro. Nie ukrywam, że taki podział umożliwi mi zakup jednego komputera więcej na który nagle znalazły się środki:)) Co Wy na to? Czy ktoś miał może ten sam problem i mógłby się podzielić ze mną doświadczeniem w tym zakresie? Z góry uprzejmie dziękuję.