1

Temat: proszę o pomoc

Mam pytanie  jednostka kultury, jednostka budżetowa chce wydzierżawić lokal gastronomiczny (kawiarnie) na okres 3lat i mam pytanie czy musimy przeprowadzić postępowanie przetargowe? Czy jest taka konieczność co mamy zrobić?.

2

Odp: proszę o pomoc

Ustawa o gospodarce nieruchomościami. Nie siedzę w tym dobrze, ale myślę, że zależy to od szacowanych kwot.

3

Odp: proszę o pomoc

art.4 pkt.3 lit. i

4 (edytowany przez Piotrek 2008-05-30 07:03:39)

Odp: proszę o pomoc

danaug napisał/a:

art.4 pkt.3 lit. i

Nie widzę takiego przepisu w ustawie o gospodarce nieruchomościami. hmm

5

Odp: proszę o pomoc

A ja go widzę w PZP smile

6

Odp: proszę o pomoc

Marti napisał/a:

A ja go widzę w PZP smile

Myślę jednak, że autor pytania chce tę kawiarnię oddać, a nie wziąć w dzierżawę.

7

Odp: proszę o pomoc

Ja też tak myślę Piotrek, zlokalizowałam jedynie konkretny przepis. Natomiast co do wydzierżawienia lokalu to oczywiście ustawa o gospodarce nieruchomościami i jest też rozporządzenie, które co prawda dotyczy bardziej sprzedaży, ale stosuje się również do najmu .... smile.

8

Odp: proszę o pomoc

my jako teatr chcemy wydzierżawic kawiarnie na okres 3 lat i wlsnie się zastanawiamy czy musimy organizować przetarg

9

Odp: proszę o pomoc

tzn. jesteśmy  włascicielem tej kawiarni

10

Odp: proszę o pomoc

piotrowski1980 napisał/a:

tzn. jesteśmy  włascicielem tej kawiarni

Czyli chcecie ją oddać w dzierżawe.
A więc ustawa o gospodarce nieruchomościami.

11

Odp: proszę o pomoc

Do czegoś takiego nie stosuje się ustawy PZP - to nie jest wydatkowanie tylko przychód.
Niektóre gminy mają swoje regulaminy w takich sprawach, ale nie wiem czy jest jakieś rozporządzenie - napewno jest do sprzedaży.