1

Temat: Zapytanie ofertowe poza ustawą

Witam, Zapytanie ofertowe poza ustawą.

Termin wykonania zamówienia wpisana na okres 36 miesięcy od dnia podpisania umowy. I Tak tez dokonano szacowania wartości zamówienia.
W trakcie postępowania zamawiający musi zmienić termin wykonania zamówienia na okres 24 miesięcy od dnia podpisania umowy. Oczywiście przedłuży termin składania ofert.

Moje pytanie: Czy będzie ok, jeżeli przed zmianą treści zapytania oszacuje nową wartość zamówienia?

(w regulaminie poniżej 130 tys. zł. nie ma żadnych uregulowań).

Będę wdzięczna za podpowiedzi.

2

Odp: Zapytanie ofertowe poza ustawą

Nie bardzo widzę potrzebę ponownego szacowania. Jeżeli wartość realizacji zamówienia przewidzianego na 36 miesięcy wynosiła poniżej 130 tyś zł. to wartość zamówienia przewidzianego na 24 miesiące powinna być jeszcze niższa tak więc nie ma zagrożenia przekroczenia progu 130 tyś zł

3

Odp: Zapytanie ofertowe poza ustawą

Dziękuję za odpowiedź.

Tak, będzie zdecydowanie niższa - chodzi mi tu bardziej o mozliwośc unieważnienia, jeżeli przekroczy środki finansowe, jakie Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.

4

Odp: Zapytanie ofertowe poza ustawą

Środki jakie Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie a wycena szacunkowa to dwie zupełnie różne kwoty. Wycena szacunkowa (netto) służy tylko i wyłącznie do określenia progu, który warunkuje tryb w jakim będziemy udzielali zamówienie. Kwota którą zamawiający dysponuje  (brutto) wynika z planu finansowego i może być różna od wyceny szacunkowej.

5

Odp: Zapytanie ofertowe poza ustawą

Dziękuję za odpowiedź.