1

Temat: Zmiana oferenta po wyborze najkorzystniejszej oferty

Taka sytuacja, że w postępowaniu został wybrany pewien wykonawca. Po ogłoszeniu zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej, zgłasza się oferent konkurencyjny, którego oferta przegrała, że oferta tego pierwszego jest niezgodna z SWZ (za krótki termin ważności produktów - 12 zamiast 24 miesiące). Nie żąda on jednak zmiany wyboru oferenta, tylko zwraca uwagę na błąd przy ocenie ofert. Niestety ma rację. Komisja przetargowa dała ciała i to przegapiła.
Co w takiej sytuacji? Czy unieważnić wybór oferty najkorzystniejszej, dokonać ponownej oceny i odrzucić ofertę nie spełniającą wymagań SWZ? Są jakieś przepisy, którymi mogę się podeprzeć?
A może żądać jeszcze jakichś wyjaśnień od firmy wybranej?

2

Odp: Zmiana oferenta po wyborze najkorzystniejszej oferty

Po prostu unieważniasz, badasz ponownie, wyjaśniasz, jeśli to konieczne, odrzucasz i wybierasz ponownie. Nie ma jakiegoś specjalnego przepisu, art. 16 jest wystarczający.

3

Odp: Zmiana oferenta po wyborze najkorzystniejszej oferty

wykonujesz czynność powtórzoną na własne życzenie. Informujesz o czynnościach wykonawców. Wykonawca przesyłając info o tym do Ciebie właśnie na to liczył bo nie musi protestować a sam to zrobisz