1

Temat: uchylanie się od podpisania umowy

Wykonawca miał dzisiaj podpisać umowę na roboty budowlane. Zgodnie z wezwaniem podpisanie umowy w siedzibie zamawiającego o godz. 9:00. miał podpisać umowy na dwie części. dwie oddzielne umowy. wpłacił zabezpieczenie należytego tylko na część 1 i podpisał umowę. na drugą nie wpłacił należytego i powiedział, że nie będzie podpisywał umowy. Czy ja mam jeszcze pisać do niego, i dopytywać dlaczego czy on powinien dać jakieś oświadczenie że nie podpisze umowy? czy zostawić to tak?. nie wpłacił należytego nie stawił się na podpisaniu umowy więc unieważniam postępowanie zgodnie z art. 255 ust. 7. (złożono tylko jedną ofertę na tę część w tym postępowaniu). Wygląda na takiego, który nic nie odpisze na e-mail.

2

Odp: uchylanie się od podpisania umowy

Bierność wykonawcy jest wystarczająca do stwierdzenia uchylenia się od podpisania umowy. Tym bardziej, jeśli w innej części podpisał umowę. Ewentualnie możesz sobie zrobić notatkę.

3

Odp: uchylanie się od podpisania umowy

Wykonawca odmówił podpisania umowy. Co dalej z ofertą? Czy odrzucam? Jeśli tak to na jakiej podstawie?
Przedłużyć termin związania ofertą - chciałabym przeprowadzić ponowną ocenę ofert? Jak to powinno wyglądać krok po kroku?