1

Temat: prosze o pomoc- szacowanie

Witam Państwa:)
na tapecie mam zamówienie dofinansowanie z UE w ramach RPO.
no i tak po krótce:P...

Mam 3 zadania:
1. utworzenie ścieżki edukacyjnej "1" w tym:
-Robota budowlana - budowa dużej wiaty edukacyjnej - mam kosztorys inwestorski
-dostawa i montaż małej wiatki
-dostawa i montaż tablic edukacyjnych
-dostawa i montaż ławek
-dostawa i montaż koszy na śmieci


2.Utworzenie ścieżki edukacyjnej "2" w tym
-dostawa i montaż tablic edukacyjnych
-dostawa i montaż ławek
-dostawa i montaż koszy na śmieci

3.Dostawa i montaż tablic projektowych



Ścieżki są w odrębnych lokalizacjach, tablice projektowe - po jednej na każdą ze ścieżek.

i teraz pytanie jak zabrać się do jeża?

Jak oszacować aby było dobrze?

jak ewentualnie podzielić zamówienie?


Wymyśliłem sobie że, uzyskam oferty od potencjalnych wykonawców na elementy które maja być dostarczone i zamontowane w ramach tych zadań. Oszacuję jako całość dodając do szacunku budowę wiaty i zrobię podział następujący zamówienia:

cz.1 robota budowlana : budowa wiaty edukacyjnej (dużej)
cz.2 dostawa i montaż elementów małej architektury w ramach scieżki 1
cz.3 dostawa i montaż elementów małej architektury w ramach ścieżki 2
cz.4 dostawa i montaż tablic projektowych

ścieżki są w osobnych lokalizacjach, tablice projektowe będą przypadać po 1 na każdą ze ścieżek.


dajcie znać jak to zrobić dobrze to zamówienie aby się nikt nie doczepił.

czy potraktować wszystko łącznym szacunkiem czy może cos wyodrębnić jako w ogóle osobne zamówienie?

wartość robót budowlanych jest niższa niż dostawy w związku z tym całość potraktowana byłaby jako dostawa.

2

Odp: prosze o pomoc- szacowanie

Po pierwsze te elementy małej architektury to też robota budowlana a nie dostawa. Zajrzyj do Prawa Budowlanego, część z nich, w zależności od lokalizacji może nawet wymagać zgłoszenia art. 29 ust. 1 pkt 28). Co to są te tablice projektowe, być może też to będzie robota budowlana, w zależności od lokalizacji wymagające zgłoszenia, podstawa prawna jak wyżej. Ja osobiście nie ryzykował bym potraktowania tych elementów jako dostawy. Instytucje finansujące ostatnio skrupulatnie to sprawdzają.

3

Odp: prosze o pomoc- szacowanie

to chyba nie do końca tak działa....to że jakiś element małej architektury wymaga zgłoszenia nie oznacza jednocześnie , że w myśl pzp też będzie to robota budowlana.
trudno dostawę ławek potraktować jako robotę budowlaną....chociaż, w związku z tym , że będzie to element przestrzeni publicznej zgłoszenia RB jest.

ale niech ktoś mnie poprawi...

4 (edytowany przez memphis 2021-07-30 07:20:34)

Odp: prosze o pomoc- szacowanie

Co jest robotą budowlaną w pzp, określa załącznik II do dyrektywy klasycznej. Dyrektywa, ale i bezpośrednio ustawa pzp w zakresie robót budowlanych obejmuje m.in. obiekty budowlane.