1

Temat: Podstawy wykluczenia

Mam pytanie , czy w obowiązującej  ustawie Odpis  lub informację z KRS lub centralnej Ewidencji i Informacji (procedura krajowa)  mogę wymagać  do oferty  od wszystkich wykonawców już na etapie złożenia oferty ?
czy dopiero w momencie wezwania ale  od najwyższego w rankingu?

P.S Przeglądałam SWZ od różnych instytucji i muszę przyznać ,że się zakręciłam.Ponieważ wymagają ten dokument już do oferty czyli od wszystkich.   
Wydawało mi się ,że odpis  lub informację z KRS wymagam na wezwanie od najwyższego w rankingu ,pod warunkiem ,że nie wpisał tego w formularzu ofertowym z jakiej strony mogę korzystać.
Proszę  o pomoc .Środki są unijne .

2

Odp: Podstawy wykluczenia

Można żądać tego na dwa sposoby:
1) w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia - art. 109 ust 1 pkt 4;
2) niektórzy uważają że można żądać nie w celu podanym wyżej, a w celu ustalenia reprezentacji - stąd może te żądania do złożenia wraz z ofertą.

3

Odp: Podstawy wykluczenia

Dziękuję.
A jak Wy to praktykujecie w swoich zapisach?

4 (edytowany przez janek_1 2021-06-01 08:28:24)

Odp: Podstawy wykluczenia

Ja żądam tylko w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z art 109 ust.1 pkt 4. To jest na wezwanie ale wiadomo pobieram.

5

Odp: Podstawy wykluczenia

Jeżeli chcesz na podstawie otrzymanych KRS/CEIDG stwierdzać wyłącznie, czy ofertę podpisała osoba upoważniona do reprezentacji, obowiązuje par. 13 rozporządzenia ws. dokumentów. Z tym że wykonawca może oświadczyć, że zamawiający ma samodzielnie pobrać te dokumenty i wskazać adres.
Ja nie żądam, bo i po co.

6

Odp: Podstawy wykluczenia

Osobiście piszę warunek jaki wymagam, ale nie żądam dokumentu i nie każę wykonawcy podawać linków. Jest jednak wyłączenie - jeśli wykonawca zagraniczny to ma podać dokument potwierdzający to co chcę uzyskać z KRS krajowego i to opisuję SWZ

7

Odp: Podstawy wykluczenia

Dziękuję za pomoc.Pozdrawiam
Szczególnie za par. 13 rozporządzenia.To rozwiązuje  moje wątpliwości.Że mogę na etapie  składania ofert  wymagać KRD/CEDIG