1

Temat: uprawnienia

witam, proszę o pomoc w następującej kwestii: w celu potwierdzenia spełnienia warunku udziału w postępowaniu zażądaliśmy osobę która będzie miała uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej - minimum 1 osoba. Tymczasem Wykonawca w wykazie osób wskazał 2 osoby rozdzielając wymagane uprawnienia tzn. jedna osoba posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności hydrotechnicznej, a druga uprawnienia uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności hydrotechnicznej. Członkowie Komisji Przetargowej odpowiedzialni za część merytoryczną uznaliby takie rozwiązanie, natomiast ja mam wątpliwości i bardziej skłaniam się do tezy że jedna osoba powinna posiadać uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej i warunek musi być spełniony łącznie. Miał ktoś podobne doświadczenie?

2 (edytowany przez janek159 2021-02-17 09:46:51)

Odp: uprawnienia

to oczywiste że warunek jest niespełniony, skoro uprawnienia były wymagane w stosunku do osoby,

merytorykom w tej sprawie może się co najwyżej coś wydawać, pewnie dla nich to bez różnicy czy będą dwie osoby czy jedna, jednak kluczowe jest to jak warunek został opisany,

3

Odp: uprawnienia

Sugeruję zarządzanie od wykonawcy kopii uprawnień, być może wskazane przez niego osoby posiadają oba rodzaje uprawnień.

4

Odp: uprawnienia

bardzo dziękuję za pomoc zgadzam się że warunek nie może zostać uznany, może ma ktoś jeszcze jakiś argument żeby przekonać merytorycznych?

5 (edytowany przez janek159 2021-02-17 11:13:53)

Odp: uprawnienia

To ja Ci życzę żeby chociaż kierownik zamawiającego był mądry i umiał właściwie podejść do tematu, skoro merytorycy nie rozumieją że jak zostało coś już napisane to trzeba się tego trzymać,

jeżeli chcą być tak liberalni, trzeba było odpowiednio w odpowiednim czasie rozpisać te warunki,

Nie jestem pewien czy można teraz żądać uprawnień skoro nie są to dokumenty które mają potwierdzać warunki, raczej zamawiający powinien wezwać do nowego wykazu osób, jeżeli jest jeszcze taka możliwość

6

Odp: uprawnienia

Bardzo dziękuję za odpowiedź i zgadzam się całkowicie że nie mam prawa wezwać Wykonawcy  do uprawnień, tylko do  złożenia nowego wykazu w celu potwierdzenia spełnienia warunku udziału w postępowaniu  - na szczęście taką możliwość jeszcze mam - dziękuję pozdrawiam

7

Odp: uprawnienia

tak z ciekawości na co jest to postępowanie że potrzebujecie projektanta i kierownika budowy i że musi to być jedna osoba??

8

Odp: uprawnienia

Abstrahując od meritum sprawy - biorę udział w wielu postępowaniach (po stronie wykonawcy) w branży budowlanej (hydrotechniczna) i nigdy nie spotkałam się z wymogiem, aby to jedna osoba miała mieć uprawienia do projektowania i kierowania robotami. Zawsze były wymagane 2 osoby (projektant i kierownik) i tu często z możliwością dopuszczenia 1 osoby, w przypadku gdy dysponuje uprawnieniami do projektowania i kierowania robotami.

9

Odp: uprawnienia

Zanim zdecydujesz się na odrzucenie wyjaśnij na podstawie, któregoś z cytowanych ponizej artykułów.

Art. 126.
2.    Jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia, zamawiający może na każdym etapie postępowania, w tym na etapie składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub niezwłocznie po ich złożeniu, wezwać wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych podmiotowych środków dowodowych aktualnych na dzień ich złożenia.
Art. 128. 1. Jeżeli wykonawca nie złożył oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, podmiotowych środków dowodowych, innych dokumentów lub oświadczeń składanych w postępowaniu lub są one niekompletne lub zawierają błędy, zamawiający wzywa wykonawcę odpowiednio do ich złożenia, poprawienia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba że:
4.    Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, lub złożonych podmiotowych środków dowodowych lub innych dokumentów lub oświadczeń składanych w postępowaniu.

10

Odp: uprawnienia

jest to zadanie w formule zaprojektuj-wybuduj dot. budowy terenów rekreacyjnych

11

Odp: uprawnienia

madzi_aaa1 napisał/a:

jest to zadanie w formule zaprojektuj-wybuduj dot. budowy terenów rekreacyjnych

trochę pojechaliście z warunkiem

12

Odp: uprawnienia

Taki trochę na korektę, gdyby było dofinansowanie UE