1

Temat: Rejestracja na Platformie e-Zamówienia

Czy ktoś z Zamawiających rejestrował się już na Platformie e-Zamówienia?

Utknęłam w tym miejscu"

"Zostanie wyświetlona strona „Rejestracja wniosku”. Należy pobrać plik xml (zawierający dane
rejestracyjne podmiotu, wprowadzone przez Supervisora w procesie rejestracji konta podmiotu)
klikając przycisk „Pobierz plik”. "

Co ma zawierać plik xml, kto go ma podpisać, czy jest jakiś wzór?

2

Odp: Rejestracja na Platformie e-Zamówienia

jak wypełnisz wszystkie dane we wniosku, to potem pobierasz to jak plik xml.
xml podpisuje podpisem elektronicznym osoba upoważniona (musi to być podpis wewnętrzny, tak aby otrzymać 1 plik xml), potem ten plik musisz wczytać, po zalogowaniu się, na platformie e-zamowienia.

zakładka na stronie głównej: prześlij podpisany wniosek
obok jest zakłada wizualizacja wniosku, gdzie można wczytać podgląd xml, który ma być podpisany.

3

Jestem po rejestracji, miałem trochę kłopotów z podpisaniem bo nie wykrywał pliku ale jakoś poszło.

4

Dziękuję serdecznie za pomoc.

Aż się boję, gdzie ja zajdę z tą nową pzp, skoro na etapie rejestracji na platformie mam problemy ......

5

Czy każdy zamawiający musi być zalogowany na E-zamówienia?

6

Czy osoba występująca w roli Supervisora może być jednocześnie użytkownikiem?
Czy Supervisor może nadać sam sobie uprawnienia do rejestracji postepowania i publikacji ogłoszeń?

7

może, przypisałem sobie wszystko od A-Z

8

jo napisał/a:

W którym momencie następuje nadawanie tych uprawnień Supevisorowi? Na etapie zakładania konta i rejestracji podmiotu?

9

w którym miejscu nadaje się te uprawnienia? Jestem su[supervisorem i to jeszcze trzeba rozszerzyć? masakra z tym nowym rokiem....

10

zarządzanie rolami jest u mnie nieaktywne:(

11

Czy Wykonawcy też muszą się rejestrować?

12

Loguję się na konto i mam przypisaną rolę Supervisora. Chcąc zamieścić ogłoszenie w BZP rozumiem, że muszę najpierw zarejestrować postępowanie - ale nie mogę tego zrobić, bo cyt. "nie masz uprawnień do wykonywania tej akcji". Więc wchodzę w menu administrowania kontem (jako Supervisor) i klikam w zakładkę "zarządzaj rolami do postępowań" i wyświetla się informacja "Brak postępowań". Nic nie mogę zrobić.

Czy ktoś to już przerabiał? Jak Supervisor może zamieścić ogłoszenie?
Próbowałam dodzwonić się na infolinię do UZP - bezskutecznie.

13

winter16 napisał/a:

Loguję się na konto i mam przypisaną rolę Supervisora. Chcąc zamieścić ogłoszenie w BZP rozumiem, że muszę najpierw zarejestrować postępowanie - ale nie mogę tego zrobić, bo cyt. "nie masz uprawnień do wykonywania tej akcji". Więc wchodzę w menu administrowania kontem (jako Supervisor) i klikam w zakładkę "zarządzaj rolami do postępowań" i wyświetla się informacja "Brak postępowań". Nic nie mogę zrobić.

Czy ktoś to już przerabiał? Jak Supervisor może zamieścić ogłoszenie?
Próbowałam dodzwonić się na infolinię do UZP - bezskutecznie.

Może tu coś znajdziesz:

https://ezamowienia.gov.pl/pl/komponent-edukacyjny/

14

jo napisał/a:

W którym momencie? Jakaś podpowiedz?

15

przy zakładaniu konta przypisałem sobie rolę supervisora i użytkownika, potem wysłałem ten dziwny plik podpisaniu przez burmistrza i teraz mam dostęp do zarządzania użytkownikami, i tam pojawiła się kolumna  "Akcje" (trzy kropki) i kolejna zakładka zmień i tam przypisałem sobie cały zakres

16

jo napisał/a:

przy zakładaniu konta przypisałem sobie rolę supervisora i użytkownika, potem wysłałem ten dziwny plik podpisaniu przez burmistrza i teraz mam dostęp do zarządzania użytkownikami, i tam pojawiła się kolumna  "Akcje" (trzy kropki) i kolejna zakładka zmień i tam przypisałem sobie cały zakres

dziękuje, teraz i ja mam smile

17

Ada napisał/a:
jo napisał/a:

dziękuje, teraz i ja mam smile

Ja również smile
Dziękuję

18

supervisora nie oznacza jednak, że można wszystko udostępniać. Trzeba również jemu dodać opcje co może robić na koncie. Ja zaznaczyłem wszystkie wymagane i nikogo więcej nie wstawiam.

19

Witam, a co w sytuacji, gdy Zamawiający nie posiada kwalifikowanego podpisu? jak ma przesłać formularz? nie chodzi o moją jednostkę bo by mamy ale koleżanka nie ma:-(

20

olimpia1981 napisał/a:

Witam, a co w sytuacji, gdy Zamawiający nie posiada kwalifikowanego podpisu? jak ma przesłać formularz? nie chodzi o moją jednostkę bo by mamy ale koleżanka nie ma:-(

U nas taka sama sytuacja, więc też się chętnie dowiem.

21 (edytowany przez marekw2 2021-01-13 13:13:34)

klaudia. napisał/a:
olimpia1981 napisał/a:

U nas taka sama sytuacja, więc też się chętnie dowiem.

Dlaczego nie czytacie instrukcji udostępnionych przez UZP? Jedna z nich dostępna tutaj https://ezamowienia.gov.pl/download_fil … 20210106-2 już na drugiej stronie zawiera informację Wygenerowany wniosek w postaci pliku XML należy podpisać za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego, pieczęci elektronicznej, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego.
Ja założyłem konto podpisując wniosek profilem zaufanym

22

Dzięki Wam a szczególnie  dzięki użytkownikowi Jo udało mi się opublikować plan postępowań o udzielenie zamówień.
Jedna tylko podpowiedź dla tych którzy maja problem z opublikowaniem np. planu na stronie.
Dalej pozostajemy na tej głównej stronie E - Zamówienia gdzie się zarejestrowaliśmy.
Patrz prawa strona u góry.
Pod naszymi danymi  do logowania znajduje się
. wnioskuj o  rolę podmiotu Wykonawcy
. zarządzaj użytkownikami    ( uwaga to klikamy)
. zmień dane
. zmień haslo
. wyloguj się