1

Temat: Plan postępowań o udzielenie zamówien na 2021

Pytanie do fachowców smile
Jeżeli w Wieloletnim Planie Finansowym (WPF)  wpisano np. budowę kanalizacji sanitarnej i łączne nakłady  wynoszą powyżej 1 mln zł, (okres realizacji 2021,2022), a w limicie zobowiązań na rok 2021r. wpisano tylko do budżetu  kwotę 50.000 zł  na roboty budowlane , a na 2022 wpisano pozostałą kwotę.
Czy w związku z tym  muszę to  zadanie wskazać do planu postępowania na 2021 na pełną  kwotę  tj.1mln i ?

2

Odp: Plan postępowań o udzielenie zamówien na 2021

Wpisujesz kwotę do realizacji na dany rok, skoro masz I etap za 50 000 zł, to jest plan roczny a nie wieloletni.

3

Odp: Plan postępowań o udzielenie zamówien na 2021

A czy zadanie jest dofinansowane z jakichś środków unijnych?

4

Odp: Plan postępowań o udzielenie zamówien na 2021

Dziękuję za pomoc smile.
Widzę , że mój problem był już poruszany na forum  13.12.2016r. przez Patrycję 21.
Z waszych  udzielonych  tam opinii  jasno wynika, że plan  robię do budżetu na dany rok  a nie do WPF. 
Na stronie uzp jest  również informacja,że dot. roku budżetowego.
Olek pytałeś o środki są dof. z środków unijnych.
P.s
Wiesz Marcel ja niepotrzebnie skupiłam się na szacowaniu wartości zamówienia a nie na planowaniu postępowań.


Marcel podpowiedz mi tylko, czy dobrze myślę?
Jak bym  ogłosiła w tym roku przetarg tylko  na 1 część czyli 50.000zl , to muszę to zrobić w trybie przetargu ,bo patrzę na wartość całego projektu czyli 1 mln a nie tylko na te część ?

5

Odp: Plan postępowań o udzielenie zamówien na 2021

Jeśli dofinansowane to oczywiście, wartością zamówienia jest całość zadania. Ciekawi mnie tylko co mozna w kanalizacji zrobić za 50 tys. Jedna pompownia kosztuje więcej. Jeśli to jest jedno zadanie to nie lepiej zrobić postępowanie na całość a podzielić tylko na zakres w płatnościach? Inaczej może się okazać, że na jednym odcinku bedą rózni wykonawcy

6

Odp: Plan postępowań o udzielenie zamówien na 2021

Stwierdzili , że w marcu br.  dołożą własne środki do budżetu.
Ale dziękuje za uwagę jak najbardziej słuszną smile
Pozdrawiam

7

Odp: Plan postępowań o udzielenie zamówien na 2021

Jak cbud.

8

Odp: Plan postępowań o udzielenie zamówien na 2021

Plan zrobiony i zatwedzony przez Kierownika w grudniu 2020, ale nie opubikowany w 2020 r. Musze teraz zrobic po nowemy czy wystarczy ze opubilkuje jak na BIP.
Pozdrawiam

9

Odp: Plan postępowań o udzielenie zamówien na 2021

masz zrobić plan (nie finasowy) ale zamówień i to na 2021 a nie na 2020. To dwie różne sprawy.

10

Odp: Plan postępowań o udzielenie zamówien na 2021

pomóżcie bo już się pogubiłam, a w planie postępowań na 2021 muszą być postępowania które są zaplanowane w budżecie( pieniądze zabezpieczone) , bo mamy tez takie roboty na które staramy się o dofinansowanie i dopiero jak dostaniemy to będziemy dokładać /zabezpieczać pieniądze

11 (edytowany przez Olek 2021-01-21 21:27:54)

Odp: Plan postępowań o udzielenie zamówien na 2021

Ja tak robię. Jak będą pieniądze to zrobię korektę planu.
Na dzień dzisiejszy w planie mam same pewne rzeczy (w tym takie, na które nie ma jeszcze pieniędzy, ale muszą się znaleźć bo jest to niezbędne dla działalności jednostki).

12

Odp: Plan postępowań o udzielenie zamówien na 2021

Dołączam się do pytania. W obecnym planie finansowym nie mam zamówień pow. 130.000 zł. W ciągu roku pewnie otrzymamy dotację (ale na ten moment nie wiem ile). Rozumiem, że plan postępowań zamieszczę jak dostanę dotację?

13

Odp: Plan postępowań o udzielenie zamówien na 2021

proszę napiszcie jak robicie

14

Odp: Plan postępowań o udzielenie zamówien na 2021

justyna2 napisał/a:

Dołączam się do pytania. W obecnym planie finansowym nie mam zamówień pow. 130.000 zł. W ciągu roku pewnie otrzymamy dotację (ale na ten moment nie wiem ile). Rozumiem, że plan postępowań zamieszczę jak dostanę dotację?

Dokładnie. Jeżeli takie zamówienie ci się pojawi i będziesz mała na to środki w budżecie to zamieszczasz plan