Temat: SZACOWANIE- ZAMÓWIENIE MIESZANE

Proszę o podpowiedź jak oszacować wartość zamówienia: Dostawa infokiosku z montażem.

W rozeznaniu rynku wyszło , że firmy które dostarczają urządzenia tego typu nie chca bawić się w ich montaż a nasz polega na wykonaniu dodatkowego przyłącza elektrycznego i wylaniu postumentu . wymyśliliśmy, że to zamówienie podzielimy na części:
- wykonanie przyłącza wraz w wylaniem postumentu
-dostawa i montaż infokiosku
I teraz pytanko, wykonanie przyłącza będzie robotą budowlaną i to możemy oszacować na podstawie kosztorysu inwestorskiego na dostawę i montaż infokiosku zrobilismy rozeznanie rynku u kilku dostawców.

Czy w przypadku takiego "MIESZANEgo zamówienia" trochę RB większość Dostawy szacowanie zostałony zrobione prawidłowo? Suma kosztorysu inwestorskiego i wynik rozeznania rynku dadzą nam szacunkową wartość zamówienia.

Czy raczej, w związku z tym, że na pewno większą część ceny szacunkowej będzie stanowiła dostawa to nalezy też na RB zrobic rozeznanie rynku jak dla dostaw.

2

Odp: SZACOWANIE- ZAMÓWIENIE MIESZANE

art. 33 ustawy pzp wskazuje, że podstawą oszacowania wartości dla RB jest m.in. kosztorys. Wg mnie szacowanie jest zrobione prawidłowo.

3 (edytowany przez jasiekrok 2020-09-10 08:04:26)

Odp: SZACOWANIE- ZAMÓWIENIE MIESZANE

a podążając za art 5c nie powinno się oszacować wszystko tak jak dostawy? (główny przedmiot zamówienia)?

bo żeby udzielić trzeba najpierw oszacować....

4

Odp: SZACOWANIE- ZAMÓWIENIE MIESZANE

Jak dzielą się koszty? Może jednak to dostawa z montażem?

5

Odp: SZACOWANIE- ZAMÓWIENIE MIESZANE

dostawa z montażem (90% dostawa z montażem + 10% rb (wylanie postumentu i wykonanie przyłącza elektrycznego)

6

Odp: SZACOWANIE- ZAMÓWIENIE MIESZANE

??

7

Odp: SZACOWANIE- ZAMÓWIENIE MIESZANE

hej,może ktoś wniesie jeszcze jakieś uwagi?

No zastanawiam się ciągle czy to nadal jedno zamówienie czy może dwa...wątpliwości wynikają z przebiegu szacowania.....żadna firma nie złożyła wstępnej kalkulacji zarówno na wylaniu postumentu i zrobienie przyłącza jak i na dostawę i zamontowanie infokiosku.

Pytanie czy szacowac to oddzielnie czy razem.
Czy jeżeli szcowac razem to czy część stanowiącą RB (OK.10% WARTOSCi ZADANIA) szacować na podstawie kosztorysu inwestorskiego- tak jak nalezy szacowac roboty budowlane.? Jakie sugestie macie?

Czy w przypadku potraktowania zamówienie jako jedno ale podzielone na części , robiąc jedno postępowanie winnam zawrzeć umowę jedną na roboty budowlane a drugą na dostawę z usługą?