1

Temat: Poleganie za zasobach podmiotu trzeciego

Nigdy nie polegaliśmy na zasobach podmiotu trzeciego i nie bardzo wiem z czym to się je ;-) - w przypadku poleganiu na zasobach podmiotu trzeciego (doświadczenie) do oferty dołączamy w oryginale zobowiązanie podmiotu udostępniającego doświadczenie, i rozumiem że na wezwanie zamawiającego będziemy musieli przedłożyć dokumenty potwierdzające brak wykluczenia z postępowania takie samego jak dla firmy która złożyła ofertę , tak ? Czyli jeśli na wezwanie Zamawiającego wykonawca ma złożyć m.in.  zaświadczenie  o niezaleganiu w opłacaniu składek w zus i us, odpis ceidg to dokładnie te same dokumenty będziemy musieli złożyć dla podmiotu udostępniającego nam doświadczenie ?

2

Odp: Poleganie za zasobach podmiotu trzeciego

Dokładnie tak. Do tego dochodzi kwestia odpowiedniego wypełnienia oświadczenia wstępnego lub złożenia JEDZ-a.

3

Odp: Poleganie za zasobach podmiotu trzeciego

memphis napisał/a:

Dokładnie tak. Do tego dochodzi kwestia odpowiedniego wypełnienia oświadczenia wstępnego lub złożenia JEDZ-a.

To jeszcze jedno pytanie - kwestia zaświadczenia o niezaleganiu z ZUS - im więcej czytam tym mniej wiem ;-) wykonawca na dzień otwarcia ofert nie bedzie miał zaświadczenia o niezaleganiu w ZUS, czy w związku z zapisem iż zaświadczenie to jest składane na wezwanie i ma być ważne na dzień złożenia to zaświadczenie wystawione po dacie składania ofert będzie ważne czy nie będzie ?

4

Odp: Poleganie za zasobach podmiotu trzeciego

magda19831 napisał/a:

To jeszcze jedno pytanie - kwestia zaświadczenia o niezaleganiu z ZUS - im więcej czytam tym mniej wiem ;-) wykonawca na dzień otwarcia ofert nie bedzie miał zaświadczenia o niezaleganiu w ZUS, czy w związku z zapisem iż zaświadczenie to jest składane na wezwanie i ma być ważne na dzień złożenia to zaświadczenie wystawione po dacie składania ofert będzie ważne czy nie będzie ?

Będzie ważne.