1

Temat: otwarcie ofert

Czy w obecnej sytuacji przerabiał ktoś temat otwarcia ofert złożonych tradycyjnie przez skype lub  transmisje on line np. na stronie zamawiającego? Może widzicie jakie inne rozwiązania aby uniknąć teraz kontaktu z petentem?

2

Odp: otwarcie ofert

Tak UZP wydał rekomendację:
https://www.uzp.gov.pl/aktualnosci/otwarcie-ofert-w-sytuacji-zagrozenia-epidemicznego
U mnie transmisja otwarcia ofert za pomocą systemu do transmisji Sesji Rady:)

3

Odp: otwarcie ofert

jak wyżej. Mozna wykorzystać.

4

Odp: otwarcie ofert

Czy w tych nowych ograniczeniach dot.liczby osób podczas zgromadzeń, komisja w 3 osob może otwierać oferty, oczywiście online?

5 (edytowany przez Marta 2020-03-25 10:28:11)

Odp: otwarcie ofert

a co do składania ofert co myślicie o takim zapisie:
W obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego, Zamawiający zaleca aby w przypadku składania ofert osobiście, poinformować wcześniej Biuro podawcze telefonicznie- tel. ...........,  o przybyciu do siedziby zamawiającego w celu złożenia oferty.

6

Odp: otwarcie ofert

Możesz pisać podobne. To uwagi związane z obecną sytuacją. Niemniej jednak bez względu na efekt i tak musisz przyjąc ofertę.
Ad. ab123 - otwierać ofert nie musi cała Komisja. W mojej opinii wystarczy jedna osoba. Komisja musi potem dopiero procedować. Jeśli robisz to on-line to wystarczy pokazać ceny smile

7

Odp: otwarcie ofert

zamykają nam biuro podawcze czy taki sposób składania jest do przyjęcia:
?2. Oferty należy składać w terminie składania ofert osobiście lub przesyłać pocztą na adres Zamawiającego, przy czym opakowanie służące do przesyłki nie jest opakowaniem zewnętrznym oferty. Od dnia 1 kwietnia 2020 roku od godziny........z uwagi na rozporządzenie ???????.. biuro podawcze jak również cały urząd są zamknięte. Przed drzwiami urzędu wystawiona będzie skrzynka podawcza do której należy włożyć ofertę. Wymiar wrzutni do skrzynki to????.. . Skrzynka ta zostanie opróżniona w dniu 3 kwietnia 2020 roku o godzinie 11:00-termin składania ofert?
?4. Otwarcie ofert nastąpi w terminie 60 minut po upływie terminu składania ofert i zostanie przeprowadzone przez Zamawiającego w formie transmisji online (bez fizycznego uczestnictwa zainteresowanych osób). Link do transmisji z sesji otwarcia: ...................... . Po jej zakończeniu dostęp do filmu nie będzie możliwy.?

8 (edytowany przez Marta 2020-04-02 10:42:44)

Odp: otwarcie ofert

"Po jej zakończeniu dostęp do filmu nie będzie możliwy."
dlaczego niemożliwy? nie można przez youtube otworzyć ponownie?

a co z odnotowaniem godziny przyjęcia oferty  w ostatnim dniu składania ofert?

9

Odp: otwarcie ofert

1) informatycy mówią że może być tylko online albo na stałe na youtube otwarcie jest jednorazowe więc będzie tylko online

2) opróznimy skrzynkę o godzinie 11:01 i wtedy stworze protokół w którym odnotuję że o godzinie 11:01 było .... ofert

10

Odp: otwarcie ofert

1. Co w przypadku przetargu poniżej progów (oferty w formie papierowej) jeżeli nie dam takich zapisów i nie będzie transmisji (zrobię wszystko po staremu). Czy mogę mieć jakiś zarzut???
2. Ta sama sprawa do przetargu powyżej progów i jeszcze z dofinansowaniem (czy mogę wszystko po staremu???

11

Odp: otwarcie ofert

Papierowo jak najbardziej (dać więcej czasu na złożenie oferty), ale transmisja już być musi (ja przewiduję taką możliwość, kto wie co będzie za 2 lub 3 tygodnie).
Powyżej progów unijnych to już tylko elektronicznie, otwarcie ofert j.w.

12

Odp: otwarcie ofert

czy te informacje wystarczy że zamieszcze w siwz czy w ogloszeniu tez powinny być?