1

Temat: Roczne sprawozdanie

Kończę przygotowywać Roczne sprawozdanie z zamówień publicznych. Mam wątpliwość dotyczącą dotacji tj. pokrycie kosztów dojazdu i opieki dla ucznia, zwiększenie dostępności pomocy terapeutycznej, szkolenie dzieci itp. W sprawozdaniu rocznym nie ma wyodrębnionego art. 8 pkt 7 ustawy. Czytałam, że dotacje należy ująć tylko pytanie czy na pewno i w którym miejscu (art. 4 pkt 8?) Za pomocz góry dziękuję.

2

Odp: Roczne sprawozdanie

dotacje celowe zostały ze sprawozdania usunięte jakieś 2-3 lata temu, więc ja ich w ogóle nie ujmuje w sprawozdaniu

3

Odp: Roczne sprawozdanie

Mam pytanie:
Czy powinno się ująć aneksy do umowy przetargowej w sprawozdaniu? i gdzie to wpisać?
Dotyczy postępowania i podpisania umowy o udzielenie zamówienia w 2018 r. W sprawozdaniu za 2018 roku oczywiście ujęte to postępowanie i wartość umowy. W roku 2019w czasie realizacji umowy  podpisane zostały aneksy do tej umowy rozszerzając zakres prac i i zwiększona wartość. (wszystko przewidziane w postępowaniu w ogłoszeniu i siwz). Gdzie mam wartość tych aneksów ująć w sprawozdaniu?

4 (edytowany przez eva 2020-02-18 07:08:54)

Odp: Roczne sprawozdanie

Moim zdaniem nie wpisuje się ich do sprawozdania. Zamówienie zostało ujęte w 2018 roku i na tym koniec. Późniejszych aneksów już się nie ujmuje.

5

Odp: Roczne sprawozdanie

nie dopisujesz. Ta umowa już załatwiona i nie wracasz.

6

Odp: Roczne sprawozdanie

Przepraszam, ale napisze ja jeszcze o dotacje, czyli dotacji wogóle nie ujmujemy? zawsze ujmowałam gdzieś coś mi umkneło:(

7 (edytowany przez eva 2020-02-20 10:54:17)

Odp: Roczne sprawozdanie

Mam jeszcze jedno pytanie. W ostatniej tabeli rocznego sprawozdania są zamówienia udzielane z wyłączeniem procedur określonych przepisami ustawy. Mam jedno zamówienie z art. 4 pkt 3 lit j oraz kilkanaście zamówień z art. 4d ust. 1 pkt 2.

Patrząc na przypisy które są przy wyłączeniach (przypis 16) tj. "Nie dotyczy zamówień, których wartość nie przekracza kwoty, o której mowa w art. 4 pkt 8 ustawy" rozumiem, że jeśli mam zamówienie którego wartość jest poniżej 30.000 euro to wówczas zamiast wpisać ją w danym wyłączeniu np.z art. 4 pkt 3 lit. j to tą wartość uwzględniam w pkt 1 gdzie są zamówienia, których wartość nie przekracza kwoty o której mowa w art. 4 pkt 8 ustawy ?

8

Odp: Roczne sprawozdanie

a medycyna pracy?

9

Odp: Roczne sprawozdanie

niki123 napisał/a:

Przepraszam, ale napisze ja jeszcze o dotacje, czyli dotacji wogóle nie ujmujemy? zawsze ujmowałam gdzieś coś mi umkneło:(

Nie.

10

Odp: Roczne sprawozdanie

eva napisał/a:

Mam jeszcze jedno pytanie. W ostatniej tabeli rocznego sprawozdania są zamówienia udzielane z wyłączeniem procedur określonych przepisami ustawy. Mam jedno zamówienie z art. 4 pkt 3 lit j oraz kilkanaście zamówień z art. 4d ust. 1 pkt 2.

Patrząc na przypisy które są przy wyłączeniach (przypis 16) tj. "Nie dotyczy zamówień, których wartość nie przekracza kwoty, o której mowa w art. 4 pkt 8 ustawy" rozumiem, że jeśli mam zamówienie którego wartość jest poniżej 30.000 euro to wówczas zamiast wpisać ją w danym wyłączeniu np.z art. 4 pkt 3 lit. j to tą wartość uwzględniam w pkt 1 gdzie są zamówienia, których wartość nie przekracza kwoty o której mowa w art. 4 pkt 8 ustawy ?

Tak

11

Odp: Roczne sprawozdanie

Mam zamówienie unijne realizowane na podstawie art. 16 ust. 1 (zamówienie wspólne) gdzie każdy podpisał umowę indywidualnie i każdy będzie ujmował to w swoim rocznym sprawozdaniu. Czy dany podmiot, który w ramach wspólnego przeprowadzonego postępowania ma umowę np. kwotę 56.000 zł ujmuje ją w rozdziale V gdzie jest mowa o wartości równej lub przekraczającej kwoty określone w art. 11 ust. 8?

Pomimo, że wartość jest poniżej progów to należy ując ją w zamówieniach powyżej progu w związku z tym że to był przetarg unijny (szacunek i wartość całego zamówienia powyżej progów)?

12

Odp: Roczne sprawozdanie

ja wpisuję zgodnie z trybem przetargu np do dostawę energii jesteśmy w grypie zakupowej każdy sam podpisuje umowę był to przetarg unijny ale wartość naszych umów jak na przetarg krajowy ale jedna ze szkół zadzwoniła do UZP i się dowiedziała że dla gazu (gdzie też mamy grup zakupową) mimo że przetarg był krajowy wartość umowy dla tej szkoły jest niższy niż 30 tys euro i winna go ująć w dziale X dziwne to jakieś

13 (edytowany przez eva 2020-02-24 08:21:10)

Odp: Roczne sprawozdanie

Ja też jestem za tym by wpisać zamówienie zgodnie z przeprowadzoną procedurą przetargową a nie wartością zamówienia. W tym przypadku mam zakup energii gdzie kilkanaście podmiotów podpisało własną umowę. No i pomimo że wartość tej jednej umowy jest poniżej 30.000 euro to ujęłabym to jako zamówienie powyżej progów. Szukałam jakiejś opinii lub wytycznych co w takim przypadku zrobić ale niestety nic nie znalazłam. Czy ktoś coś w tym temacie jest zorientowany lub miał taki przypadek?

14

Odp: Roczne sprawozdanie

czy odstrzał lisów zlecany kołom łowieckim należy ująć w sprawozdaniu?

15

Odp: Roczne sprawozdanie

Próbuję zrobić korektę ogłoszenia przycisk korekta jest nieaktywny. Czy ktoś kiedyś miał taki problem?

16

Odp: Roczne sprawozdanie

Pani Ewo ja też tak robię jak Pani napisała.
Pomimo, iż  nasza wartość umowna jest poniżej kwot unijnych to wpisuje do tabeli o wartości równej lub przekraczającej kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art.11 ust.8 ustawy  i  podaje numer ogłoszenia unijnego,  natomiast  wartość  umowy netto  podaję tylko z  naszej jednostki.

17

Odp: Roczne sprawozdanie

robię jak Helena1 i Eva, czyli przetarg unijny mimo iż kwota naszej umowy poniżej 30.000 euro

18

Odp: Roczne sprawozdanie

Czy macie może problem z wysyłaniem sprawozdań. Zrobiłam sprawozdanie kliknęłam prześlij sprawozdanie potwierdziłam, że na pewno chcę przesłać i nic się nie dzieje. Wchodzę na moje sprawozdania i pokazuje że przesłano w dniu dzisiejszym ale nie mogę go podejrzeć. Mail też nie przyszedł z potwierdzeniem, że wysłano roczne sprawozdanie.

19

Odp: Roczne sprawozdanie

Mi to samo się dzieje. dziś wchodzę w sprawozdania i wczorajszego zapisanego gdzie wygenerowało numer niema. A dziś nie zapisuje

20

Odp: Roczne sprawozdanie

Wczoraj napisałam do UZP, że są problemy. Dostałam informację, że problem został zgłoszony. Dzisiaj jest jeszcze gorzej bo mam problemy nawet z wejściem w nowe sprawozdanie, teraz już nic nie mogę zrobić.

21

Odp: Roczne sprawozdanie

Ja też wysłałem problem do UZP.

22 (edytowany przez jo 2020-02-27 18:46:59)

Odp: Roczne sprawozdanie

nawet o tej porze nie działa na szczęści termin do 2 marca

23

Odp: Roczne sprawozdanie

Czy ktoś dzisiaj próbował logować się na sprawozdanie ? Bo mi coś nie idzie.

24

Odp: Roczne sprawozdanie

UZP napisało na stronie że mogą być utrudnienia. Za utrudnienia Przepraszają....

25

Odp: Roczne sprawozdanie

U mnie to samo. Na stronie UZP jest komunikat.