1

Temat: art. 5e i inne niewiadome sektor

Witam
Pytam bo weszłam do spółki, która w części zajmuje się działalnością sektorową i generalnie tu jest taka zasada, że i tak raczej wszystko co mało jasne idzie zam. klasycznym (gdzie indziej nie).
I tak na początek: art. 5e wskazuje, że mogę udzielać odrębnych zamówień w przypadku zamówień klasycznych i zamówień sektorowych czyli np. dokumentacja projektowa na budowę lakierni (klasyczne) i dokumentacja na sieć wodociągową - mogę oddzielnie. Pytanie więc brzmi - czy sumować w takim przypadku wartość tych obu zamówień? To samo (już pytałam) z pojazdami: samochód typu WUKO do czyszczenia kanalizacji (sektorowe) i śmieciarka (samochody te może dostarczyć jeden dostawca). Z odpowiedzi wynika, że nie szacuję łącznie - dlaczego?
Może ja w ogóle czegoś tu nie rozumiem i bardzo będę wdzięczna za oświecenie.
Pytam bo po drenażu sieci dalej nie do końca rozumiem tych zasad. Może ktoś pomoże bo temat jest jakiś niezgłębiony i wiele spółek robi te zamówienia różnie.

2

Odp: art. 5e i inne niewiadome sektor

Sumowanie - Sektorowe oddzielnie; klasyczne oddzielnie z tego wzgledu, że podlegają innym rygorom. Podobnie jak piszesz samochody - śmieciarka nie zawiera się w zakresie sektorowego udzielanaia zamówień pzp, natomiast WUKO i owszem.