1

Temat: forma dokumentów poniżej progu

postępowanie poniżej progu unijnego.

jeżeli w siwz nie miałem zapisane, że Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania dokumentów lub oświadczeń , o których mowa w rozporządzeniu o dokumentach, to jeżeli wykonawca przysłał mi mejlem oświadczenie o GK podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym, to jest ok?

w siwz było tylko, że Zamawiający nie dopuszcza złożenia oferty w formie elektronicznej.

2

Odp: forma dokumentów poniżej progu

Jeżeli w siwz dopuściłeś komunikację w formie elektronicznej to OK. Nie istotne, ze zakaz dotyczył samej oferty. Jeśli wpisałeś, że nie dopuszczasz komunikacji elektronicznej (też mogłeś) - to traktujesz jakby nie było dokumentu. Jeśli nie miałeś żadnych szczegółowych warunków w tym temacie - też OK w oparciu o Kc. dokument podpisany kwalifikowanym jest równoznaczny z papierowym

3

Odp: forma dokumentów poniżej progu

Komunikacja to jedno a składanie oświadczeń i dokumentów to drugie.

4

Odp: forma dokumentów poniżej progu

Owszem ale zauważ, że zapisał składanie samej oferty. Uważam, że GK jest OK. jeśli nie zastrzegł. Kto mi również zabroni abym przyjmował wszystkie pozostałe dokumenty poza ofertą w formie elektronicznej pomimo, ze oferta była w formie papierowej??? Poza tym pojęcie komunikacja to nie tylko ble ble ale wszelki kontakt pomiędzy stronami łącznie z przesłaniem dokumentów.

5

Odp: forma dokumentów poniżej progu

Oczywiście w tym wypadku ma to regulować SIWZ, poniżej UE.