1

Temat: szacowanie

mam problem - termomodernizacja 5 budynków (ujęta w jednym projekcie dofinansowanym), w jednym z budynków dodatkowo wymiana kotła CO i w tym roku muszę wymienić kocioł (ledwo przędzie) pozostałe roboty w przyszłym roku jak szacować:
1) bramka nr 1 - razem szacuję, w budynku w którym jest do wymiany kocioł w tym roku stosuję art 6a, w przyszłym roku robię przetarg z podziałem na części dla każdego
2) bramka nr 2 - szacuję oddzielnie budynki, na kocioł w tym roku stosuję art 6a, w przyszłym roku robię 5 przetargów
3) bramka nr 3 - szacuję oddzielnie budynki, na kocioł w tym roku PN, w przyszłym roku robię 5 przetargów nieograniczonych
4) bramka nr 4 - kocioł szacuję i robię oddzielnie poniżej 30 tys, budynki w przyszłym roku na 5 PN
5) bramka nr 5 - inny sposób

2

Odp: szacowanie

w zasadzie to zależy od Ciebie. Ja pewnie robiłbym dla spokoju opcję 1 ze wzgledu na wspólne dofinansowanie. Ostatnie interpretacje UZP dla dofinansowanych są trochę różne od zapisów prawa budowlanego dotyczącego obiektów.

3

Odp: szacowanie

wg mnie bramka nr 1 najbardziej bezpieczna, i tak pewnie wszystko łącznie do progu uninego bo to r.b.

4 (edytowany przez Marcel 2019-05-28 07:17:16)

Odp: szacowanie

Jak dla mnie opcja 1,2,4, wchodzą w grę a najbardziej  4 smile z tym że nie robił bym 5 przetargów a jeden ze składaniem ofert częściowych.

5

Odp: szacowanie

https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/interpretacja-przepisow/opinie-archiwalne/zamowienia-publiczne-na-roboty-budowlane-realizowane-w-ramach-jednego-projektu-infrastrukturalnego-a-zakaz-dzielenia-zamowienia-na-czesci-w-prawie-krajowym-i-unijnym

6

Odp: szacowanie

Witam, podepnę się pod post, PN + art. 24 aa na zakup sprzętu do szpitala:
1. szacunkowa wartość poniżej progów, jednak wpłynęła oferta powyżej czy powinnam unieważnić postępowanie i zrobić nowy unijny przetarg, czy skoro dokonałam szacowania mogę wybrać ofertę?
2. wiem że może nie w tym poście powinnam pisać ale: Czy mogę stosować w zapisach umowy płatność w dwóch równych ratach w 2020 do końca czerwca i 2021 do końca lutego?