1

Temat: GRUPA ZAKUPOWA ENERGIA

co w tym temacie powinnam wiedzieć przed spotkaniem z firmami realizującymi tego typu przetargi?jesteśmy na początku drogi czyli mam zebrane tylko infomacje dot.  rocznego zużycia w naszych jednostkach. Będziemy sie prawdopodobnie przyłączać rzem  z gminami które już są w jakichś mniejszych GRUPAch zakupowych.
Napewno będzie potrzebny audyt?jaki to koszt ? podzielcie sie informacjami

2

Odp: GRUPA ZAKUPOWA ENERGIA

Nie robiłem tego w grupie ale jeśli chodzi o dane zadania to napewno zużycie, ilość pkt poboru (liczniki) i rodzaj (chodzi o taryfę); orientacja na ile może się zmienić zadanie (dodanie lub odjęcie pkt; dodanie lub odjęcie ilości zużycia); kto i w jakim zakresie będzie podpisywał umowy to tak z biegu

3

Odp: GRUPA ZAKUPOWA ENERGIA

zazwyczaj jest jeden lider który zleca postępowanie firmie zewnętrznej i firma się zwróci o dane które są niezbędne do postępowania - dopiszcie się do jak największej grupy zakupowej

4 (edytowany przez Marta 2019-01-22 13:22:41)

Odp: GRUPA ZAKUPOWA ENERGIA

dzięki, taki też mamy zamiar- 5 gmin plus powiat
a czy kwestią rozwiązywania wcześniejszych umów czy to kompleksowych czy rozdzielnych zajmuje sie wtedy ta wybrana firma co przeprowadzi przetarg czy wybrany  w przetargu Wykonawca?

5

Odp: GRUPA ZAKUPOWA ENERGIA

wykonawca, do podpisania umów będzie dołączone pełnomocnictwo do tych działań

6

Odp: GRUPA ZAKUPOWA ENERGIA

Prowadziłem grupę zakupową 2 lata temu jako lider przy współpracy z firmą zewnętrzną, było trochę zabawy i trzeba się liczyć że obowiązków trochę będzie.

7

Odp: GRUPA ZAKUPOWA ENERGIA

Ja też jestem w grupie od 7 lat, nasz powiat jest liderem, tworzymy grupę z 3 gminami, szpitalami i jednostkami budżetowymi.
Mam pomoc Firmy zewnętrznej, która jest obyta na rynku energii zarówno elektrycznej jak i gazowej, oni bardzo pomagają w organizacji przetargu, podsyłają gotowe pisma, pełnomocnictwa, wzory SIWZ i umów. Pomagają także w realizacji umowy, w razie wątpliwości, czy aneksów oni przygotowują wszystkie wyjaśnienia, pisma, ogarniają cała grupę.
Więc pracy nie ma aż tak dużo o ile masz pomoc profesjonalnej Firmy, jeśli miałabyś robić sama grupę zakupowa to roboty jest dość dużo.
A co musisz wiedzieć na początek to jak pisał cbud ilość PPE, ich pobory, jakie taryfy i jakie są przewidywania w zakresie dodawania nowych PPE (czy np. budujecie nowe obiekty, modernizujecie oświetlenie, itp.) i oczywiście musicie wybrać lidera grupy, który wszytko poprowadzi i zorganizuje przetarg.

8

Odp: GRUPA ZAKUPOWA ENERGIA

bardzo Wam dziękuje za informacje, u nas przetarg ma przeprowadzać firma zewnętrzna, ale rozumię że i tak lider zawsze musi być tak?

9

Odp: GRUPA ZAKUPOWA ENERGIA

Tak, lider być musi.

10

Odp: GRUPA ZAKUPOWA ENERGIA

przystępujemy pierwszy raz do grupy zakupowej , liderem jest inna jednostka- gmina, w tym wypadku my podpisujemy z firma zewnętrzna również umowę czy tylko lider? co my musimy zrobic?uchwała zarządu musi być? pełnomocnictwo dla lidera? podstawa prawna to art .15 czy 16 ustawy pzp?

11

Odp: GRUPA ZAKUPOWA ENERGIA

Wszystko zależy co będzie w porozumieniu i jakie będą metody rozliczania z firmą zewnętrzną, kto płaci, czy faktura i umowa jest na lidera czy na poszczególnych członków grupy zakupowej itd.

12

Odp: GRUPA ZAKUPOWA ENERGIA

rozliczenie -każdy członek płaci ustaloną kwotę firmie zewnętrznej wiec umowa będzie odrębnie z każdym członkiem grupy,

13 (edytowany przez Marta 2019-05-08 09:48:16)

Odp: GRUPA ZAKUPOWA ENERGIA

mam pytanie jak w budżecie powinna być zaplanowana kwota, skoro umowa będzie podpisywana  w tym roku ale realizacja umowy  od 01.01.2020 do 30.06.2021,,nie mamy tego wydatku w WF. jaki dokument mogę od księgowości wymagać?

14

Odp: GRUPA ZAKUPOWA ENERGIA

Z wydatków bieżących, niech skarbnik sobie zada trochę trudu bo to w jego kwestii.

15

Odp: GRUPA ZAKUPOWA ENERGIA

czyli jednak muszą być zabezpieczone w budżecie na ten rok?

16

Odp: GRUPA ZAKUPOWA ENERGIA

Na bieżących kasa być powinna.