Temat: POLISA

Po podpisaniu umowy  na roboty budowlane żądam od wykonawcy przedłożenia polisy. Zamówienie było podzielone na części. Umowa obejmuje np 2 części. Wartość umowy jednej części 3 mln, wartość umowy 2 części 2 miliony. Czy wykonawca moze złożyć polisę na 3 mln czy musi na 5 mln. JAK UWAŻACIE?

2

Odp: POLISA

A jak było w siwz w tym temacie? czy nie było.

3

Odp: POLISA

wlasnie nie bylo doprecyzowane

4

Odp: POLISA

to może mieć na 5 tysięcy

5

Odp: POLISA

zamawiacz123 napisał/a:

wlasnie nie bylo doprecyzowane

Jak nie było sprecyzowanej kwoty to macie kiepsko i problemy przy kontroli.

6

Odp: POLISA

A może chociaż napisałeś, że polisa o wysokości udzielonego zamówienia

7 (edytowany przez Marta 2019-03-11 11:49:34)

Odp: POLISA

zapis w siwz nie mamy a w umowie taki: "1.    Wykonawca zobowiązany jest do posiadania polisy ubezpieczeniowej, ważnej nie później niż od daty podpisania umowy do czasu odbioru końcowego robót, obejmującej ubezpieczenie w pełnym zakresie od odpowiedzialności cywilnej w związku z realizacją niniejszej umowy, za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie od zniszczenia wszelkiej własności spowodowanego działaniem, zaniechaniem lub niedopatrzeniem Wykonawcy w wysokości co najmniej wartości umowy. "
wartość z polisy 5 mln, wartość umowy 6 mln, trzy dni po podpisaniu umowy dostaliśmy taką polise, co ma zrobic wykonawca, aneks z data po podpisaniu umowy wystarczy? zwiększający wartość do 6 mln?
Zamawiający może uznać ten aneks z datą po podpisaniu umowy??

8

Odp: POLISA

Prawnie nie należało podpisywać umowy bez polisy 6mln. Jednak jak ją już macie i ma tę wartość to przy kontroli wskażą uchybienia. W chwili obecnej nie ma już ono przełożenia na właściwą realizację zadania i roboty są ubezpieczone.

9

Odp: POLISA

zapisy umowy mówią o przedłożeniu polisy w terminie 3 dni od podpisania umowy więc co jest nie tak?