1

Temat: Tryb udzielenia zamówienia

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności.  Mam mały problem- planowany jest na ten rok zapewne dopiero jesień (nie ma konkretnych danych ani kwotowych a ni co do ilości) zakup kilku licencji- kwoty powyżej 30 tys euro. Jednak w związki z pracą jednego działu jedna licencja zakupiona powinna być w już w marcu- kwota poniżej 30 tys. euro. Czy w związku z tym można najpierw ogłosić zamówienie do 30 tys. euro w marcu a następnie w październiku przeprowadzić 2 postepowanie na zakup licencji doliczając ewentualnie kwotę zakupu wcześniejszej licencji? I jak ująć to w planie?

2

Odp: Tryb udzielenia zamówienia

no to już teraz procedura jak do sumy, chyba że znaleźć uzasadnienie do art. 6a - mówimy oczywiście jak te licencje stanowią ten sam rodzaj zamówienia

3

Odp: Tryb udzielenia zamówienia

skoro wiesz że je kupisz to i kwotę powinno się znać, jeśli nie masz kwoty i kasy to nie wiesz napewno, że kupisz. Robiłbym za 4.8.

4

Odp: Tryb udzielenia zamówienia

Nie będę ukrywać ze zależy nam na czasie... że dopóki nie wiemy jakie licencje i ile -nie wiemy jeszcze jak będzie ze środkami, dobrze byłoby zrobić krótkie postępowanie i zakupić potrzebną licencję na która środki już są.

5

Odp: Tryb udzielenia zamówienia

a to jak nie masz pieniędzy na to drugie to odrębnie

6

Odp: Tryb udzielenia zamówienia

Pytanie co masz w budżecie? Jeżeli plan na 2019 nie obejmuje całości zadania to robisz 4.8. Jeżeli zabezpieczono środki na 2019 rok w ramach których dokonasz zakupu teraz i na jesień to masz jedno zamówienie podzielone na części.

7

Odp: Tryb udzielenia zamówienia

Dzięki za opinie