1

Temat: wniosek o negocjację umowy

dzień po zawarciu umowy na odbiór odpadów przedsiębiorstwo dostało  informację o znaczącej wręcz drastycznej podwyżce cenie odbioru odpadów na "instalacji". napisali do nas wniosek o negocjacje umowy a przede wszystkim ceny odbioru. Na marginesie to "nasza" miejska spółka wygrała ten przetarg.
W mojej ocenie przy ryczałcie nie możliwości negocjacji ceny. Ryczałt może podwyższyć sąd. Mogą ewentualnie odstąpić od umowy. Tak mi się wydaje

2

Odp: wniosek o negocjację umowy

Nie widzę tu możliwości zmiany umowy. Nie wierzę też, że wzrost cen odbioru nie był możliwy do przewidzenia. Może wygrali postępowanie właśnie z tego powodu, że inni uczestnicy postępowania uwzględnili w ofertach wzrost cen a ta Wasza firma nie. Odstąpienie od umowy też nie jest takie proste, w umowie są pewnie przewidziane jakieś kary umowne za taką czynność. Jeżeli jest to tuż po podpisaniu umowy i nie poszło jeszcze ogłoszenie o udzieleniu zamówienia to może uznajcie podpisanie umowy za niebyłe. Przepadek wadium jeżeli było z pewnością będzie mniejszym ciosem dla firmy niż kara umowna za odstąpienie od umowy.

3

Odp: wniosek o negocjację umowy

Oj Marku, uwierz mi że nie były do przewidzenia, też byłem w kropce w grudniu 2018r., gdzie po wygranym przetargu firma otrzymała tak wysokie stawki z regionalnej instalacji że nie chcieli podpisać umowy, z tymi odpadami to naprawdę szkoda słów....

4

Odp: wniosek o negocjację umowy

Mam rozumieć, że przed złożeniem oferty wykonawcy operujący na tak nieprzewidywalnym rynku z zasady nie  próbują wysondować u firm odbierających odpady, planowanej polityki cenowej. A może ci ostatni robią z tego tajemnicę i nie sposób wydobyć od nich przewidywanego kierunku (wzrost/obniżka) zmian cenowych.

5 (edytowany przez Marcel 2019-02-21 13:43:12)

Odp: wniosek o negocjację umowy

Tak właśnie było, sami zwracaliśmy się o ceny do regionalnej instalacji (podmiotu zarządzającego) i odpowiedzi zawsze były wymijające, jak również sam Wykonawca otrzymywał deklaracje o cenach na lipiec 2018r. a w grudniu im "dowalili", tym samym nam jako gminie.

6

Odp: wniosek o negocjację umowy

to jest wolny rynek a co za tym idzie - wiadomo

7

Odp: wniosek o negocjację umowy

jak nie macie wyjścia albo wam zależy zastanowiłbym się nad 144 ust1 pkt 3 lub 6)

8

Odp: wniosek o negocjację umowy

dzięki za dyskusję. ale jest tak jak marcel pisze. prze TSO zakład wystąpił do instalacji o kalkulacje cen na 2019 i podali wzrosty ok. 3-8 %. ale po zawarciu umowy dostali pismo o podwyżce w niektórych frakcjach nawet 80%!!!!

9

Odp: wniosek o negocjację umowy

nam to leży martwym bykiem tylko spółka w plecy będzie miała?