Temat: Wprowadzenie w błąd zamawiającego art.24ust.1pkt16

Krótkie pytanie (no, w sumie kilka krótkich pytań). Czy wykonawca, który w jednym postępowaniu został wykluczony na podstawie ww. artykułu może ubiegać się o udzielenie zamówienia w kolejnym? Czy w oświadczeniu o braku podstaw do wykluczenia musi wskazywać, że został w przeszłości wykluczony na podstawie tej przesłanki? W jaki sposób dokonać samooczyszczenia?

2

Odp: Wprowadzenie w błąd zamawiającego art.24ust.1pkt16

TAK może. Samooczyszczanie to coś takiego: "mea culpa" obiecuję poprawę, zrobiłem wszystko aby podołać ...

3

Odp: Wprowadzenie w błąd zamawiającego art.24ust.1pkt16

Ale czy musi oświadczać w oświadczeniu o braku podstaw do wykluczenia, że został wykluczony na tej podstawie? Spotkałem się z opinią szkoleniowca z zakresu PZP, że nie musi, bo wykluczenie z przeszłości nie dotyczy bieżącego postępowania. Musiałby, gdyby istniał wyrok sądu.

4 (edytowany przez memphis 2019-02-12 21:08:02)

Odp: Wprowadzenie w błąd zamawiającego art.24ust.1pkt16

Oświadczenie dot. braku wykluczenia dotyczy wyłącznie przedmiotowego postępowania i przedstawia stan aktualny.
Moim zdaniem w ogóle tutaj nie ma potrzeby ani możliwości stosowania samooczyszczenia z ww. przyczyny.