1 (edytowany przez Tomek40 2019-01-15 17:34:01)

Temat: zmiana umowy aneks

1) Czy w przypadku zmiany (aneksu do umowy) na podstawie art. 144 ust 1 pkt 2 i 3 - ogłoszenie o zmianie umowy do bzp tez musi zostać opublikowane do 30 dni od daty aneksu?

2) Żeby skorzystać z ust 5 i 6 wystarczy że np w robotach budowlanych okaże się że musimy coś dodatkowo zrobić i

a)wartość jest mała (nie przekracza 15% umowy) i możemy bez żadnych uzasadnień skorzystać z ust 6

oraz 

b)zmiana jest wg pzp nieistotna to możemy zrobić aneks na podstawie ust 5?  bez żadnych uzasadnień?????

2 (edytowany przez Tomek40 2019-01-31 08:15:59)

Odp: zmiana umowy aneks

1. Czy w przypadku robienia aneksu do umowy (roboty dodatkowe oczywiście) przy powoływaniu się np. na art. 144 ust 1 pkt 2 lub 3 powołujecie się np. jeszcze na pkt 6 - żeby w razie W podczas kontroli nie mieć problemów??

2. Druga sprawa to taka że w tym samym czasie (te same daty) zostały przez obie strony podpisane 3 protokoły konieczności na 3 różne roboty dodatkowe i pytanie czy zrobić to w 1 aneksike czy 3 osobne (zsumować kwoty i dla wszystkich przedłuzyć termin??

3. Jeżeli coś trzeba zrobić (nie był tego w dokumentacji projektowej) to powołać sie tylko na pkt 6?

3

Odp: zmiana umowy aneks

Tomek40 jak zadecydowałeś? mam te same dylematy...