1 (edytowany przez ZB 2019-01-24 17:37:44)

Temat: projekt nowej ustawy

za rok nowa ustawa ha ha

2

Odp: projekt nowej ustawy

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że progu nie obniżą ...

3

Odp: projekt nowej ustawy

Właśnie czytam w Rzeczpospolitej i były prezes UZP Pan Jacek Sadowy, nigdzie nie wspomina o obniżeniu progu. Czas pokaże.

4

Odp: projekt nowej ustawy

Poza tym jeszcze nie wiadomo czy faktycznie to szybko wejdzie bo trochę przewraca do góry nogami, nawet numerację smile

5

Odp: projekt nowej ustawy

Z projektu wynika, że nie obniżą, czas pokaże. Pewnie dlatego wprowadzili ten próg 50 000 zł. Mnie najbardziej martwi, że w przypadku usług społecznych do 750 000 euro nie będzie już takich ułatwień... .

6

Odp: projekt nowej ustawy

Wygląda na to że odwołanie przysługuje na wszystko (art 542) niezależnie od progu.

7

Odp: projekt nowej ustawy

czytacie?

to dobrze,

firmy szkoleniowe nigdy nie zbankrutują.

Nowa numeracja, wspaniale.

8

Odp: projekt nowej ustawy

nie ma sensu czytać szczegółowo pewnie się zmieni jeszcze nie raz ale 682 artykułów robi wrażenie (niekorzystne niestety)

9 (edytowany przez michalkiso 2019-01-28 16:46:39)

Odp: projekt nowej ustawy

Na razie przebrnąłem przez 17 artykułów i już widzę jak wykonawcy rozróżnią podmiotowe i przedmiotowe środki dowodowe, warunki udziału od warunków zamówienia etc.
Ale zastanawia mnie co innego. Dane osobowe będzie można udostępniać do upływu terminu na wniesienie odwołania. Tylko  jak zanonimizować dokument opatrzony kwalifikowanym podpisem, bez naruszania np. jego integralności. Bo oczywiście dokument trzeba będzie udostępnić, tylko bez danych osobowych.

10

Odp: projekt nowej ustawy

http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/189712/Do-wakacji-nowe-Prawo-zamowien-publicznych-

11 (edytowany przez jo 2019-07-10 08:07:11)

Odp: projekt nowej ustawy

http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/192267/PZP-do-zmiany--Rzad-przyjal-projekt-nowego-Prawa-zamowien-publicznych



pojutrze może być uchwalone na szczęście będzie obowiązywąć od 2021 roku

12

Odp: projekt nowej ustawy

jo napisał/a:

http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/192267/PZP-do-zmiany--Rzad-przyjal-projekt-nowego-Prawa-zamowien-publicznych



pojutrze może być uchwalone na szczęście będzie obowiązywąć od 2021 roku

A skąd informacja że obowiązywanie nowej Pzp od 2021 roku ?

13

Odp: projekt nowej ustawy

wtedy ma wejść pełna elektronizacja więc tak to sobie wydedukowałem

14

Odp: projekt nowej ustawy

we wczorajszym Dzienniku Gazecie Prawnej jest informacja o tym że ma obowiązywać od 2021 podobno prosto od prezesa UZP

15

Odp: projekt nowej ustawy

w końcu normalne vacatio legis

16 (edytowany przez AA 2019-07-12 09:06:26)

Odp: projekt nowej ustawy

Elcia napisał/a:

we wczorajszym Dzienniku Gazecie Prawnej jest informacja o tym że ma obowiązywać od 2021 podobno prosto od prezesa UZP

W projekcie ustawy "Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych" jest że nowe PZP wejdzie w życie od 1 stycznia 2021 r.

17

Odp: projekt nowej ustawy

Na stronie uzp jest ujednolicony tekst nowej ustawy. Dokument jest fajnie przygotowany bo to co "wyleciało" jest skreślone, inne rzeczy na kolorowo lub pogrubione. Podaj link:
https://www.uzp.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0017/45323/Ujednolicony-tekst-nowej-Pzp-rozdzial-3-Przepisow-wprowadzajacych.pdf

18

Odp: projekt nowej ustawy

jaką treść planujecie na fakturze jeżeli wydatek poniżej 130 tyś
moja propozycja
"Zgodnie z treścią art 2 ust 1 pkt 1 ustawy PZP – dla przedmiotowego wydatku ustawy się nie stosuje"

19

Odp: projekt nowej ustawy

Rozumiem, że jeżeli w 2021 r. mam wydatki w następstwie umowy zawartej w grudniu 2020 (np. paliwo czy materiały biurowe) to wciąż posługuję się art. 4 pkt 8 i tak wpisuje na fakturze?

20

Odp: projekt nowej ustawy

Tak.

21

Odp: projekt nowej ustawy

jo napisał/a:

jaką treść planujecie na fakturze jeżeli wydatek poniżej 130 tyś
moja propozycja
"Zgodnie z treścią art 2 ust 1 pkt 1 ustawy PZP – dla przedmiotowego wydatku ustawy się nie stosuje"

Dobra propozycja.

22

Odp: projekt nowej ustawy

Aż tak dużo piszecie smile. Ja jak w poprzedniej tylko art.2 ust.1 pkt 1 pzp

23

Odp: projekt nowej ustawy

cbud napisał/a:

Aż tak dużo piszecie smile. Ja jak w poprzedniej tylko art.2 ust.1 pkt 1 pzp

to ktoś może zrozumieć że dany wydatek podlega ustawie

24

Odp: projekt nowej ustawy

z czego wynika taki obowiązek opisu na fakturze odnośnie ustawy Pzp?

25

Odp: projekt nowej ustawy

Ja bym powiedział, że z ustawy o finansach publicznych.