Temat: czy wyłączyć członka komisji

Mam małą wątpliwość.

Jeden z członków jest w związku małżeńskim z osobą, która wskazana została w ofercie najkorzystniejszej do pełnienia funkcji kierownika robót i jest u tego wykonawcy zatrudniony od dłuższego czasu. czy taka okoliczność powinna spowodować  wyłączenie tego członka z komisji?. Co prawda okoliczność ta nie spełnia żadnej z przesłanek z oświadczenia składanego na podst. art 17.2 ale..
Dodam tylko, że ten członek komisji nie miał na etapie tworzenia postępowania żadnej wiedzy na jego temat. Tylko zasiada w komisji.

2

Odp: czy wyłączyć członka komisji

Pewnie na 99,99 % ten ,,niefortunnie zaistniały" związek małżeński w tym postępowaniu, nie przyczynił się do naruszenia zasad uczciwej konkurencji w tym postępowaniu.

3 (edytowany przez lisvitalis 2017-06-26 08:45:42)

Odp: czy wyłączyć członka komisji

Oczywiście że nie. Członek komisji jest z księgowości i pojęcia nie ma o inwestycjach. Mieliście takie przypadki? Skłaniam się żeby się nie wykluczał bo żadnych podstaw wynikających z oświadczenia art. 17 nie ma.

4

Odp: czy wyłączyć członka komisji

Myślę, że absolutnie nie powinniście tego wykluczenia rozważać.

Dla przykładu, skrajny już przykład, podam Ci, że również nie rozważałem wykluczenia siebie z postępowania gdzie wykonawcą byli np. pracownicy mojego pracodawcy, a ja byłem czy to członkiem czy osoba wykonującą czynności w postępowaniu, a nawet znałem te osoby i nieraz mieliśmy okazję rozmawiać, ..... nie o przedmiocie zamówienia.

5

Odp: czy wyłączyć członka komisji

Ok. Dzięki za info.

6 (edytowany przez Marta 2018-12-17 09:55:14)

Odp: czy wyłączyć członka komisji

przewodniczący komisji wypełnia oświadczenie z art. 17 i po otwarciu ofert wyklucza sie z pkt.4, czy należy to jakoś sprawdzić , jeśli nie to czy jeśli mamy w składzie komisji 3 osoby to możemy działać bez przewodniczącego komisji nadal? regulamin dopuszcza prace komisji przy obecności połowy składu

7

Odp: czy wyłączyć członka komisji

kto pomoże?
w którym miejscu w protokole z postępowaniu wskazuje sie osoby wyłączone, czy to chodzi o pkt 4. C.?

8

Odp: czy wyłączyć członka komisji

jeśli się wykluczył to uznał to za stosowne - nie możesz go przymusić a działać nie możecie bo komisja to min. 3 osoby - skoro jedna odeszła trzeba powołać kogoś.

9

Odp: czy wyłączyć członka komisji

mam jeszcze trzy osoby bo w składzie pierwotnie były 4 osoby, to co możemy działać?

10

Odp: czy wyłączyć członka komisji

jasne