1 (edytowany przez emi 2006-05-01 22:04:34)

Temat: Literatura po nowelizacji

Czy wiadomo juz komuś czy jakieś wydawnictwo przymierza się do wydania nowej ustawy z komentarzem? Jakie nazwiska i jakie wydawnictwa są godne polecenia w tej tematyce?

2

Odp: Literatura po nowelizacji

Niestety nie wiadomo. Myślę jednak że UZP będzie pierwsze. Pamiętasz, na Becka czekaliśmy dość długo. Miejmy nadzieję że tym razem nie każą na siebie tyle czekać.
Poza tym dobrze by było żeby komentarze były zbieżne ze sobą, bo teraz mamy sytuację że inaczej komentuje problem UZP a inaczej np. "BECK". Wybierasz teraz sobie to co Ci akurat w danej sytuacji pasuje smile

3

Odp: Literatura po nowelizacji

Nauczona doświadczeniem wybiorę UZP choć szczerze mówiąc bliższy sercu i poglądom jest mi BECK

4

Odp: Literatura po nowelizacji

Jak czytam UZP to wydaje mi się że w niektórych momentach naciągają trochę żeby naprawić to co zostało popsute. Beck jest rzeczywiście obiektywny, ale z drugiej strony to się w nim słabo rozpisują na niektóre tematy.

5

Odp: Literatura po nowelizacji

Dzisiaj dostłam ofertę komentarza Marcina Butkiewicza. Czy ktoś słyszał o tym Panu coś lub o tym komentarzu. czy możliwe żeby obejmował już najnowszą nowelizację?

6

Odp: Literatura po nowelizacji

Joasiu mogłabys podać namiary na ten komentarz? Wydawnictwo itp?

Dzięki z góry

7

Odp: Literatura po nowelizacji

Kto to jest ten pan Butkiewicz? Czytałem inne komentarze ale o tym nie słyszałem.
Joasiu też czekam na namiary smile Może coś ciekawego będzie?

8

Odp: Literatura po nowelizacji

No to czekamy razem ....

9

Odp: Literatura po nowelizacji

Witam,
dostałem dziś komentarz z firmy ...,  w którym stoi,  cytuje:
"(...) Podsumowując znowelizowane przepisy nakazują więc obowiązkowe umieszczenie SIWZ na stronie internetowej, gdy postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, a wartość zamówienia przekracza 60000 euro. Postępowań o niższej wartości w tym trybie oraz we wszystkich innych trybach bez względu na wartość ten obowiązek nie dotyczy."
Całe to sformułowanie wydaje mi się błędne, bo przecież:
art 37 ust. 1 - mówi ze zamawiający może udostępnić SIWZ na stronie internetowej, ale już art. 42 ust. 1 nakazuje udostępnienie SIWZ na stronie internetowej.
Potwierdzcie czy mam rację, a może to ja się mylę ?
sad

10

Odp: Literatura po nowelizacji

Masz rację Luki. Natychmiast podaj w jakim komentarzu tak stoi, żebym przypadkiem tego nie kupiła!

11

Odp: Literatura po nowelizacji

Dzięki Karolinko, że mnie poparłaś, bo już zacząłem się zastanawiać czy jeszcze umiem logicznie rozumować - chociaż jak patrzę na Ustawę to ......
Komentarz z którego cytowałem to rozsyłana broszurka z INFOR-u (komentarz całe 28 str, reszta to nowa Ustawa) w cenie jakieś 15 zł, dokładne to chyba 14,90 zł.

12

Odp: Literatura po nowelizacji

No napewno tego nie kupimy. Tym bardziej, że 28 stron komentarza??! Co to za komentarz? Chyba wstęp do komentarza wink Pewnie na początku pojawia się tego typu "wypełniacze" i pewnie ktoś wyda na to pieniądze ale nie ja.

13

Odp: Literatura po nowelizacji

Ale mój szefuńcio to zamówił dla mnie i stwierdził zę szkolenia to za duzo kasy a to to jest w sam raz.

14

Odp: Literatura po nowelizacji

Przepraszam , że tak długo nie odpowiadałam, ale umknął mi ten wątek:

www.IusPublicum.pl  - tam odsyła firma, która oferuje komentarz Pana Butkiewicza

dostałam też ofertę innego komentarza - Pana Arkadiusza  Szyszkowskiego (nie wiem kto to?)
PW "Zalto-bis" kontakt p. Grażyna Śmigielska tel. 032 754-53-29
jedyne 99 zł - Piot, co Twój szef na to?

15

Odp: Literatura po nowelizacji

Mam nadzieję że nie czytuje forum. Ja poczekam na komentarz PZP i tego się będę trzymał oraz prawa i zdrowego rozsądku. Arbitraż to loteria a fachowców dziś tylu ilu zamawiajacych. ; )

16

Odp: Literatura po nowelizacji

JoannaS napisał/a:

www.IusPublicum.pl  - tam odsyła firma, która oferuje komentarz Pana Butkiewicza

Dostałem ten komentarz, ale chyba go zwróce. "Wyjaśnienia" do kazdego przepisu są w rzeczywistosci powtórzeniem jego treści. W dodatku program źle działa (to jest komentarz elektroniczny).

17

Odp: Literatura po nowelizacji

MOi drodzy ciągle szukam komentarza